REKLAMA
,
Najlepsi dostali stypendia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzy studentki pedagogiki chełmskiej PWSZ otrzymały stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego. Dzisiaj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym spotkali się najlepsi studenci z naszego województwa.

Reklama

218 studentów otrzymało granty w kwocie po 2400 zł. Studenckie stypendia przyznawane są od 2007 roku.
W obecnej, piętnastej edycji, wpłynęło łącznie 239 wniosków o przyznanie Studenckich Stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego. Po ich weryfikacji, wydano 218 decyzji przyznających nagrody najlepszym studentom szkół wyższych, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, a także wykazali się dodatkowymi osiągnięciami m.in. w pracy w kole naukowym, działalności popularnonaukowej, pracy naukowo-badawczej,  wyróżnieniami za pracę artystyczną, wyróżnieniami sportowymi bądź za działalność w wolontariacie.

W tej grupie znalazły się trzy studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie: Iwona Łoś, Żaneta Maksymiuk i Dominika Niewiadomska. Wszystkie studiują pedagogikę. Gratulujemy!

Marszałek przyznał stypendia na 8 miesięcy, tj. od stycznia do sierpnia bieżącego roku, w wysokości 300 zł brutto miesięcznie. Łącznie województwo lubelskie na wypłatę nagród przeznaczyło ponad 500 tys. zł. Środki finansowe pochodzą w całości z budżetu województwa.

Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego w 2018 roku wywodzą się z 14 różnych uczelni m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie czy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spośród wszystkich osób, które otrzymały stypendia naukowe, najwięcej, bo 65 studentów, uczy się na UMCS w Lublinie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA