REKLAMA
,
Najlepsze życzenia dla Mam!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj Dzień Matki. Nie zapomnijcie o życzeniach dla swoich mam. To jeden z takich dni, kiedy jest okazja w sposób szczególny okazać im miłość, szacunek i docenić codzienną pracę.

Dzień Matki obchodzony jest jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. Data obchodów jest różna w różnych krajach. W Polsce święto obchodzone jest 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci. W tym roku chełmskie kino „Zorza” zaproponowało mamom niecodzienny seans filmowy, na który mogą przyjść z niemowlętami. Piszemy o tym tutaj.

Reklama

A jak to było w historii?
Początki święta matki sięgają czasów starożytnych, kiedy szczególnym kultem otaczano matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W późniejszych czasach święto nie było obchodzone.

Zwyczaj powrócił w XVII-wiecznej Anglii pod nazwą niedziela u matki. Początkowo co roku, w czwartą niedzielę postu, odprawiano modły w najbliższej katedrze. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do XIX wieku. Ponownie święto zaczęto obchodzić po zakończeniu II wojny światowej.
W Stanach Zjednoczonych od 1914 roku dzień matki przypada w drugą niedzielę maja i jest świętem narodowym. Więcej przeczytacie tutaj.

Wszystkim Mamom redakcja chelmski.eu składa serdeczne życzenia zdrowia i samych radosnych dni!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Wszystkim mamom 🙂 🙂 🙂 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA