,
Mamy najlepszego strażaka w kraju!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Aspirant Rafał Bereza jest najlepszym strażakiem w kraju. Na co dzień służy w chełmskiej jednostce PSP.

W Pabianicach na terenie centrum handlowego Echo zostały rozegrane międzynarodowe zawody Firefighter Combat Challenge 2018. Udział w majowych zawodach wzięło około 120 strażaków z różnych jednostek w kraju, ale także z Ukrainy i Czech. Najlepsi z najlepszych stawili czoło konkurencjom i samym sobie. Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej z Chełma reprezentował aspirant Rafał Bereza.

Chełmianin po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych. Pomimo doliczonych 2 karnych sekund, nie dał szans rywalom i wygrał zawody w kategorii Open!
To nie koniec sukcesów. W kategorii Tandem, Rafał Bereza z kolegą z Czech Janem Pipisiem, zajęli drugie miejsce, a w sztafecie z kolegami z Czech wywalczyli srebro.
Wcześniej strażak z Chełma dwukrotnie został strażackim mistrzem Europy.

Teraz najlepszy polski strażak przygotowuje się do Mistrzostw Europy w TFA, które rozegrane zostaną 9 czerwca br. w niemieckim Mönchengladbach. Rafał wystartuje w mistrzostwach jako oficjalny reprezentant Polski.