,
Najmłodsi walczyli na medal
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Najmłodsi chełmscy zapaśnicy nie ustępują rywalom na macie. Podczas Mistrzostw Województwa Dzieci, Młodzików i Kadetów zdobyli 23 medale i tytuł najlepszej drużyny. Gratulujemy!

Udanie  rozpoczęli pierwszą część sezonu młodzi zapaśnicy  MKS Cement Gryf Chełm. Podczas I rzutu Mistrzostw Województwa Dzieci, Młodzików i Kadetów w zapasach zdobyli 23 medale i tytuł najlepszej drużyny. Zawody rozegrano w Krzemieniu (pow. janowski) w trzech grupach wiekowych.

W grupie młodzików bez żadnej porażki i z tytułami mistrzów województwa  do domu powrócili: Damian Woźnicki, Maksymilian Szwalikowski, Michał Woźniak (wszyscy SP Ruda-Huta) oraz  Krystian Tomaszewski (SP nr 11 Chełm).
Na drugich stopniach podium z medalami ze srebrnego kruszcu stanęli: Michał Szwalikowski (SP Ruda-Huta) i Marcel Rybołowski (NISP Arka Chełm).
Brązowymi krążkami nagrodzeni zostali: Kuba Lewandowski, Kacper Kosa (obaj SP nr 8 Chełm), Dawid Rudy (SP Ruda-Huta), Joachim Kolenda, Kacper Jaroszyński, Tobiasz Głaz, Damian Kata (wszyscy NISP Arka Chełm), Damian Prus i Oskar Misiec (obaj SP nr 3 Chełm).
Piąte miejsca zajęli: Mateusz Dadas (SP Ruda-Huta), Antoni Guz (SP nr 5 Chełm), Adam Jaroszyński (SP Okszów).

W grupie dzieci na drugim stopniu podium uplasował się Hubert Kostrzanowski (SP Okszów), a trzecie lokaty zdobyli: Kacper Krupa (NSzP Razem Chełm), Mikołaj Andruszczak (SP nr 11 Chełm), Kamil Grzeluk (SP Ruda-Huta).

W najstarszej grupie tj. grupie kadetów złote medale wywalczyli: Filip Zając (SP nr 5 Chełm), Kacper Guz (I LO Chełm).
Drugą lokatę zajął Karol Piekło (SP nr 11 Chełm), a miejsce trzecie przypadło Iwo Borowcowi (SP nr 8 Chełm).

Trenerami młodych medalistów są: Zdzisław Biały, Mirosław Czwaliński,  Marcin Sadowski, Andrzej Głąb, Dariusz Jabłoński i Piotr Główka.