REKLAMA
,
“Nasz Chełm” apeluje: Pomóżmy Białorusi
„Nasz Chełm” apeluje: Pomóżmy Białorusi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” ogłosiło apel w sprawie poparcia dla walczących z reżimem Białorusinów. Przyłączamy się do tego apelu.

Reklama

„Nasz Chełm” apeluje: Pomóżmy Białorusi. Stowarzyszenie, które dotychczas koncentrowało się na sprawach związanych z miastem, podjęło sprawę przemocy Białoruskich władz wobec własnego społeczeństwa. Dlaczego?

Trudno bez emocji oglądać serwisy informacyjne relacjonujace protesty w Mińsku, Grodnie i innych miastach Białorusi – tłumaczy Joanna Bielecka, prezes Stowarzyszenia. – Kroplą, która przelała czarę goryczy była opublikowana na waszych łamach rozmowa z Adreiem Elikau. – Przecież to dzisiaj także chełmianin, któremu bezduszny reżim odebrał możliwość odwiedzin najbliższej rodziny!

Stowarzyszenie zwraca się do władz, przedsiębiorców i zwykłych mieszkańców Chełma o wsparcie dla walczących Białorusinów. 

Białorusini – nasi sąsiedzi – od miesiąca codziennie wychodzą na ulice swoich miast, mówiąc „nie” reżimowi. Nie straszne im areszty, brutalne pobicia, utrata życia. Ryzykując zdrowiem i życiem walczą o wolność, godność i przyszłość swego kraju. Pokojowe demonstracje są tłumione z wielką brutalnością. Do Polski trafiają ofiary tej państwowej przemocy. Przyjeżdżają do nas by w polskich szpitalach wracać do zdrowia. W kraju zostają bez pracy i środków do życia. To im potrzebna jest pomoc. Pomóżmy im, tak jak nam, Polakom pomagano w latach 80-tych, w czasach „Solidarności”. Dlatego też, każda złotówka wpłacona na ten cel za pośrednictwem  Belarus Solidarity Foundation, czy zrzutka.pl będzie istotnym wsparciem dla dręczonych przez reżim Białorusinów.

Pełny tekst apelu 

Nasza rozmowa z Adreiem Elikau dotarła do kilku tysiący odbiorców. Spotkała się z życzliwymi komentarzami. Zacytujemy tylko jeden, jego autorką jest Hanna Maksim

Może dzięki takim spotkaniom my – Polacy zrozumiemy, że Białorusinom nie wystarczy śpiewać Kaczmarskiego. Trzeba ich przyjmować tak, jak przyjmowała Polaków Europa.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Chełm ma nowego skarbnika
Chełm ma nowego skarbnika
Błaszczuk opuścił PiS
Błaszczuk opuścił PiS
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
REKLAMA