REKLAMA
,
„Nasz Chełm” apeluje: wspierajmy swoich
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Stowarzyszenie „Nasz Chełm” apeluje do mieszkańców miasta o wsparcie dla małego lokalnego biznesu. Bez nas nasi sąsiedzi mogą sobie nie poradzić.

Reklama

Członkom Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” bardzo się spodobała inicjatywa #Żyj po chełmsku zaproponowana przez Prezydenta Miasta. Przyłączając się do niej, przy okazji zwracają uwagę na nieco inny aspekt rzeczywistości. Piszą:

Chcemy zaapelować o wsparcie także dla dziesiątków małych osiedlowych sklepików spożywczych. Planując zakupy wybierajmy te sklepy – czytamy w apelu „Naszego Chełma”. – Pamiętajmy o tym, że wśród ich właścicieli są ludzie, którzy wspierali nas godząc się na zakupy na przysłowiowy „zeszyt” i wydłużali terminy jego spłaty. Nie wahali się przekazywać towarów na cele społeczne. Teraz to oni potrzebują naszego wsparcia.

Stowarzyszenie dalekie jest od bojkotu wielkich sieci handlowych. Jest jednak przekonane, że potentaci przez ten kryzys przejdą bezpiecznie.
Sklepik spożywczy czy warzywniak, który także przed epidemią zmagał się z niskimi marżami i konkurencją sieciowych potentatów, już tak dobrze sobie nie poradzi. Wybierając taki sklepik, wesprzemy przedsiębiorców, od których w przyszłości zależeć będzie przetrwanie i rozwój naszych małych społeczności. To oni płacą podatki do budżetu miasta, z którego realizowane są miejskie wydatki.

W trakcie epidemii ważą się losy setek najmniejszych – często jednoosobowych – przedsiębiorstw i zatrudnianych przez nie pracowników.

„Nasz Chełm” zachęca wszystkich, by zastanowili się nad tym, jak mogą w tym trudnym czasie wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Pomysłami można się dzielić pisząc na adres: naszchelm2014@gmail.com. Wasze propozycje Stowarzyszenie będzie popularyzować w mediach społecznościowych.

Napisz komentarz
 • Kryształ ze Skazą

  DO Bronisław
  7 kwietnia 2020 o 21:31

  Sory ” chopaki” z Nasz Chełm”. Macie przecież opinę „gupków z Chełma” . To kto by wam co wysłał? Nie pochlebiajcie sobie. To poszło do Banaszka! Z tym samym efektem, zresztą!

  Ojej… ileż jadu i żółci…? Dzisiaj? Teraz? przykre…
  Mimo wszystko – spokojnych, zdrowych Świąt. Przetrwamy.

 • Wysłałem trzy pomysły, czekam na odpowiedź i podobne inicjatywy.

  • Nie chcąc źle zrozumieć Pańskiego postu, prosimy o uszczegółowienie czy pomysły o ktorych Pan pisze, zostały wysłane na adres: naszchelm2014@gmail.com? Jeśli bowiem taki był Panski zamiar, to niestety nie dotarły do nas.
   Pozdrawiamy

   • Sory ” chopaki” z Nasz Chełm”. Macie przecież opinę „gupków z Chełma” . To kto by wam co wysłał? Nie pochlebiajcie sobie. To poszło do Banaszka! Z tym samym efektem, zresztą!

 • Mam wątpliwości co da takich apeli. Ale coś trzeba próbować. Brawo Nasz Chełm. Prezydent ok. Proszę więcej.

 • Patryk powiedz to ludziom którzy chodzą na np. targowisko miejskie, do sklepów mięsnych, piekarni np. Greki itd.

 • Popierajmy patriotycznie małe sklepiki. Oczywiście. Póżniej one, też patriotycznie, będą nas łupić cenami z górnej półki. Tam wszystko jest 2 -3 razy droższe. Gdyby nie konkurencja Biedronki i innych marketów to chleb by kosztował 20 zł a kilogram lichej kiebłasy 50 zł /kg ! Wspierajmy wspierajmy.

 • Bardzo cenna inicjatywa w dzisiejszych czasach. Brawo Nasz Chelm.

 • Ekstra, brakuje takich organizacji w innych miastach.

 • Trzeba ludzi mobilizować. Brawo Nasz Chełm

 • Skoro i tak robimy zakupy, to warto się wspierać lokalnie.
  Proste, niewielki wysiłek, a takie ważne. Ważne dla nas wszystkich!
  Róbmy zakupy w małych, osiedlowych sklepach.

 • Dobrze że lokalnie coś się ruszyło. Trzeba więcej takich działań. Ale też konkretów.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA