REKLAMA
,
Chełmianie też wybierają Prezydenta RP
Nasz Chełm: Idźcie głosować!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zaledwie kilka dni pozostało do wyborów samorządowych. Stowarzyszenie „Nasz Chełm”, które zarejestrowało swój komitet wyborczy, ale nie zarejestrowało list, opublikowało na swojej stronie internetowej apel o udział w głosowaniu.

Reklama

Apel – jak piszą jego autorzy – jest wynikiem ostatnich doniesień medialnych o wyrokach, jakie zapadły w stosunku do ludzi kupujących wyborcze głosy. Nie bez znaczenia jest również coraz bardziej brutalna kampania wyborcza. W oświadczeniu czytamy między innymi:

Nie chcemy wskazywać partii czy kandydatów, których warto poprzeć. Nie możemy jednak zapomnieć o ostatnich latach, kiedy piętnowaliśmy styl zarządzania naszym miastem. Pokazywaliśmy, że wbrew temu, co twierdzi prezydent Agata Fisz, Chełm stacza się po równi pochyłej w kierunku miasta prowincjonalnego i to w tym najgorszym znaczeniu tego słowa.
W ciągu trzech kadencji prezydent Fisz długi miasta wzrosły o 100 milionów złotych. Systematycznie podupadają miejskie spółki, nad którymi nadzór władz wydaje się bardzo iluzoryczny. Jednocześnie władze miasta mamią mieszkańców obietnicami wielkich inwestycji w miejską infrastrukturę. 12 długich lat zastoju okraszone zostało budową aquaparku. Inwestycją tyleż efektowną, co kosztowną. Nieustająco czekamy na remont ul. Rejowieckiej, Rampy Brzeskiej czy ul. Kolejowej. Czekamy na działania związane ze zwalczaniem smogu. Listę oczekiwań można ciągnąć w nieskończoność. Słyszymy tylko kolejne obietnice – budowa wiaduktu nad przejazdem kolejowym przy ul. Lubelskiej, Centrum Sportów Wodnych na Gliniankach, Roweru Miejskiego itd.
(…)

Członkowie Stowarzyszenia zwracają się do wyborców z prośbą:

Zanim pójdziecie głosować, rozważcie przez te kilka dni, na kogo warto oddać swój głos. Nie dajcie się zwieść kolorowym plakatom i prasowym ogłoszeniom. Nie sprzedawajcie swoich głosów za tanie wino czy kilka piw. Wróćcie natomiast pamięcią do wszystkich rozczarowań, jakie przez ostatnie lata nam towarzyszyły. Pamiętajcie też, że tym razem wybieramy na pięć długich lat.

***

Z treścią oświadczenia możecie zapoznać się tutaj

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Szanowny Lc, a raczej Panie Jakubie-kandydacie. Tak, na wieczornym spotkaniu „na psach” z sąsiadem, o którym Pan pisał (chociaż nasze psy nie przepadają za sobą – różnica w kategorii wagowej), jednoznacznie ustaliliśmy, że Pana pretensje mogą dotyczyć wyłącznie jednej osoby. Sąsiad tych drzwi Panu przed nosem nie zamknął, a jedynie grzecznie obwieścił, że na Pana nie zagłosuje i na tym rozmowa się skończyła. Znam sąsiada, do rany przyłóż! To szlachetne, że podpisuje się Pan na forum Lc, a jak stwierdziła pani psycholog, która również z psem „lata” na spacery, to objaw próby przykrycia Pańskiego – mimo wszystko – głęboko ukrytej, ale odczuwanej ułomności w postaci spadachronizmu z kandydowaniem akurat na urząd prezydenta. Życzę powodzenia i celniejszych strzałów, jeśli już Pan chce kogoś demaskować. Sąsiedzi wiedzą wszystko 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Janek padło ci na pustą makówkę

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ryż po 37?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA