REKLAMA
,
Nasz patronat. Wszystko o Moniuszce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na Festiwal Moniuszkowski zaprasza chełmska Szkoła Muzyczna. Zaraz po świętach rusza trzydniowa uczta dla miłośników kompozytora.

Reklama

W środę, czwartek i piątek (24-26 kwietnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Chełmie wszystko kręcić się będzie wokół Stanisława Moniuszki. To festiwal kompozytora pod hasłem „Moniuszko u Paderewskiego”.

Pierwszy dzień festiwalu (24 kwietnia) upłynie pod znakiem zmagań uczestników konkursu wiedzy o życiu i twórczości Moniuszki (w godz. 14:00-17:00).
Natomiast o godz. 17:00 organizatorzy zapraszają na Koncert absolwentów i uczniów klasy wokalnej dr hab. Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej. W repertuarze oczywiście pieśni i  arie S. Moniuszki.

W czwartek (25 kwietnia), o godz. 14:00, rozpocznie się Makroregionalny konkurs wokalny pod hasłem „Kochamy Stanisława Moniuszkę”. Szczegółowy program konkursu znajdziecie tutaj.
Uczestników oceniać będzie jury pod przewodnictwem dr hab. Moniki Kolasa-Hladikovej.  Laureatów konkursu poznamy o godz. 17:00. Ogłoszeniu werdyktu towarzyszyć będzie koncert laureatów.

Na finał festiwalu, w piątek (26 kwietnia), dla miłośników twórczości Moniuszki zaplanowano koncert galowy. W sali koncertowej im. Idy Haendael, o godz. 17:30, z recitalem wystąpi Monika Kolasa-Hladikova (mezzosopran) oraz Ewa Schulz-Brzyska (fortepian).

Wstęp na wszystkie koncerty wolny! Zapraszamy!

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA