REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nauczyciele na testach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ruszyła akcja testowania nauczycieli na obecność SARS-CoV-2. Pierwszego dnia testom poddało się około 1200 nauczycieli z województwa lubelskiego.

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli wczoraj (11 stycznia) akcję pobierania próbek na obecność SARS-CoV-2 od nauczycieli w województwie lubelskim.

Reklama

Pierwszego dnia lubelscy Terytorialsi wykonali około 1200 badań. Poddali się im nauczyciele klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz pracownicy szkół. Testy wykonywane są w 30 punktach wymazowych, działających przy placówkach medycznych w województwie lubelskim. W  Chełmie taki punkt działa przy szpitalu.

Badania są dobrowolne i bezpłatne. Akcja potrwa do 15 stycznia br. Z szacunków wynika, że w tym czasie przebadanych zostanie około 8,5 tys. nauczycieli i pracowników szkół na Lubelszczyźnie.

Warto dodać, że na testy mogą zgłaszać się nie tylko nauczyciele, ale również inni pracownicy szkół. Także pracownicy administracji, kierownictwa, sekretariatu, personel techniczny i sprzątający.

Jak podaje Ministerstwo Edukacji i Nauki, do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ponad 165 tys. osób. 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/testy-przesiewowe-nauczycieli-na-obecnosc-koronawirusa

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama