REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Naukobus zaparkuje w Leśniowicach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wszyscy mieszkańcy Leśniewic i okolic 30 i 31 lipca będą mieli szansę zmienić się w prawdziwych odkrywców. A to dzięki Naukobususowi, który przyjedzie prosto z Centrum Nauki Kopernik. 

Reklama

Czy tworzenie szyfrów jest trudne, jak rozwiązywać łamigłówki, jak zrobić film z kartki papieru? Mieszkańcy Leśniewic, ale także turyści, 30 i 31 lipca będą mieli szansę zmienić się w prawdziwych odkrywców. Właśnie w tych dniach w Leśniowicach, m.in. na pikniku „Bezpieczne Maczuły”, będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik.
Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. 

Wystawa Eksperymentuj!, którą przywiezie na swoim pokładzie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa Eksperymentuj! to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

W Leśniowicach dzieci i młodzież, ale także i dorośli, w najbliższą sobotę i niedzielę będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem.
Pozwala to nie tylko obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową.
Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana. 

Eksperymenty w domu

Dla odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu.
Okazuje się, że można samodzielnie eksperymentować używając tego, co ma się pod ręką. Nawet za pomocą opakowania zwykłych landrynek można stworzyć pomoc, która zobrazuje Twierdzenie Pitagorasa.

Zapraszamy, wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama