REKLAMA
,
Nawet 57 tysięcy dopłaty do mieszkania w Chełmie!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nawet 57 tys. złotych dopłaty do zakupu mieszkania w Chełmie i okolicy!

Reklama

Temat dopłat z programu MdM jest nadal „na topie” i często komentowany, a mimo to rodziny wielodzietne wciąż nie są świadome jak dużo mogą zyskać przy zakupie nieruchomości. Zmiany – po ostatniej nowelizacji ustawy we wrześniu 2015 roku – to dodatkowe wsparcie dla rodzin, zwłaszcza z trójką i więcej dzieci.

Rozmowa z Karoliną Jurek, Doradcą finansowym z Open Finance

Jakie zmiany pojawiły się w MdM?

Przede wszystkim jest to możliwość kupna mieszkania lub domu na rynku wtórnym, ale także większe dopłaty dla rodzin wielodzietnych (aż 30% dofinansowania wkładu własnego dla rodzin wychowujących trójkę dzieci). To również zwiększenie powierzchni mieszkaniowej, od której liczona jest dopłata do 65m2 oraz możliwość dofinansowania mieszkania, które powstało w wyniku adaptacji.

A co z ograniczeniem wiekowym do 35 r.ż. oraz wykluczeniem dla osób posiadających już nieruchomość?

Ograniczenia te nie dotyczą rodzin wychowującym trójkę dzieci. Jedynym ograniczeniem jest wielkość mieszkania i cena za m2. Zatem rodziny te mogą bez przeszkód polepszyć swoje warunki, zamieniając obecne mieszkanie na większe-i jednocześnie nie ponosząc przy tym znaczących kosztów.

Jakie są ceny mieszkań w Chełmie i jak zacząć „procedurę” kupna naszego ‘M”?

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w  Chełmie w większości mieszczą się w limitach cenowych (aktualnie to 2 926,99 zł. za m2). Nie jest problemem znalezienie odpowiedniego lokum w naszej okolicy. Kolejnym krokiem jest znalezienie banku, który udzieli kredytu hipotecznego, co również nie powinno być trudne, jak korzysta się z wsparcia doświadczonego doradcy. Przykładowo – można obecne mieszkanie można wynająć, aby dochód z najmu pokrywał ratę kredytu lub sprzedać i po 5 latach spłacić kredyt w całości. Dzięki temu mamy większe wygodne mieszkanie „w tej samej cenie”. Aby to zobrazować – obecnie posiadamy mieszkanie 60m2 warte 175 tys. zł., kupujemy mieszkanie 80m2 za cenę 234 tys. zł., a BGK wpłaca za nas 57 tys. zł. jako wkład własny. Wówczas kwota kredytu wyniesie 177 tys. zł. – ta sama cena, a powierzchnia mieszkaniowa większa o 20 m2. Co zrobimy dodatkową powierzchnią 20m2? To już kwestia naszej wyobraźni architektonicznej –  przestronny salon? Duża sypialnia z garderobą? Dwa pokoje dla dzieci? A może druga łazienka?

Brzmi rewelacyjnie, ale czy jest tutaj przysłowiowy „haczyk”?

Minusem w tej sytuacji jest to, że w ciągu 5 lat od przyznania dofinansowania nie możemy spłacić kredytu w całości lub części przekraczającej wysokość dofinansowania. Ponadto, fakt, że program MdM po nowelizacji ustawy cieszy się ogromnym powodzeniem i do dzisiaj  zarezerwowano  już 61,4% budżetu przewidzianego  na 2016 rok  – co oznacza, że z podjęciem decyzji nie powinniśmy zwlekać, gdyż środków ubywa w szybkim tempie.

A co z kredytem hipotecznym, czy jest on konieczny?

Tak. Zakup nieruchomości w ramach programu MdM jest finansowany wyłącznie kredytem. Fachowej pomocy przy ocenie swoich szans na uzyskanie wsparcia MdM, a także zdolności kredytowej udzielają profesjonalni doradcy. Przykładowo, w Open Finance to jeden z kluczowych obszarów działalności. Warto zatem skorzystać z możliwości rozmowy z doświadczonym doradcą, który dokładnie przedstawi nam założenia i warunki programu „Mieszkanie dla Młodych”, a także dopasuje je do naszych oczekiwań.

Karolina Jurek

Doradca finansowy Open Finance S.A.

Tel. 695995708

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Zdaje się, ze nie jesteś na bieżąco z MdM Obserwatorze.
  Przecież to wyjasniono:

  „A co z ograniczeniem wiekowym do 35 r.ż. oraz wykluczeniem dla osób posiadających już nieruchomość?

  Ograniczenia te nie dotyczą rodzin wychowującym trójkę dzieci. Jedynym ograniczeniem jest wielkość mieszkania i cena za m2. Zatem rodziny te mogą bez przeszkód polepszyć swoje warunki, zamieniając obecne mieszkanie na większe-i jednocześnie nie ponosząc przy tym znaczących kosztów.

  No votes yet.
  Please wait...
 • ubiegający się o dofinansowanie nie może być współwłaścicielem ani właścicielem mieszkania, a także osobą ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu (mieszkania lub domu) zarówno na chwilę obecną, jak również w przeszłości o czym w wywiadzie sponosorowynm „zapomniano napisac MdM dotyczy pierwszego a nie kolejnego mieszkania czy domu ,jak dlugo pseudo doradcy beda mydlic oczy

  a to co ponizej jest to wielka sciema OpenFInance jak widac doradycy nie znaja warunkow MdM ale licza na kase i prowizje:
  Przykładowo – można obecne mieszkanie można wynająć, aby dochód z najmu pokrywał ratę kredytu lub sprzedać i po 5 latach spłacić kredyt w całości.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Również polecam Panią Karoline, chcieliśmy wziąć kredyt ale banki nam odmawiały. Po spotkaniu z Panią Karoliną wiedzieliśmy już gdzie był nasz błąd. Oczywiście pomogła wybrać bank gdzie oferta była najlepsza a zarazem najtańsza i teraz cieszymy się z żoną i dziećmi swoim własnym mieszkaniem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Byłem kiedyś u pani Karoliny i w 100% polecam. Pomogła mi i żonie z kredytem, a byliśmy totalnie zieloni w tych sprawach. Pani Karolina pomogła nam i calą sprawę ogarnęła do konca.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA