REKLAMA
,
Nękali nastolatkę, odpowiedzą za stalking
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mężczyźni nękali nastolatkę m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Dyżurny komendy otrzymał w minionym tygodniu zgłoszenie o groźbach i nękaniu niespełna 17-letniej mieszkanki gminy Chełm. Z ustaleń śledczych wynika, że od połowy stycznia otrzymywała od dwóch znajomych, za pośrednictwem mediów społecznościowych, obraźliwe filmiki i wiadomości tekstowe. Grozili jej też pobiciem i rozpowszechnieniem kompromitujących zdjęć. Któregoś dnia postawili pod jej bramą znicz. Nic więc dziwnego, że nastolatka zaczęła obawiać się o swoje życie i zdrowie.

Reklama

Policjanci zatrzymali w poniedziałek (1 marca) w tej sprawie dwóch mieszkańców gminy Chełm w wieku 19 i 22 lata. Mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli tym, że nastolatka miała wcześniej źle o nich mówić. Wczoraj (2 marca) zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty stalkingu. Zastosowano też wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i wszelkiego kontaktowania się z nią.  

Zgodnie z kodeksem karnym ten, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osób jej bliskich, wzbudza u niej poczucie zagrożenia, poniżenia lub narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • To co piszecie to bzdury totalne, szukacie na darmo tylko sensacji..

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA