REKLAMA
,
AKTUALIZACJA. Nic się nie dzieje na Waśniewskiego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sprawdziliśmy, jak postępują prace przy remoncie ulicy Waśniewskiego w Chełmie. Miasto zapowiadało, że drogowców zobaczymy tu w połowie lipca. Tymczasem zbliża się połowa sierpnia… i nic się nie dzieje.

Reklama

Drogowcy zamknęli dla ruchu ulicę Zenona Waśniewskiego w Chełmie pod koniec czerwca br. A władze miasta zapowiedziały rozpoczęcie remontu.

Chyba o nas zapomnieli – niepokoi się pani Zofia, mieszkanka ulicy. – Dla nas zmieniło się o tyle, że ulica jest teraz jeszcze bardziej rozgrzebana. Ale przez to, że zamknięta, to ruch jest mały. Jeżdżą tylko ci, co mają tu domy.

Po ukończonym remoncie ulicy Orlicz-Dreszera, przyszedł czas na kolejną ulicę w centrum miasta czyli właśnie Waśniewskiego. Droga jest chętnie wybieranym przez mieszkańców łącznikiem z Al. Armii Krajowej. Jednak jej pokonanie stanowiło nie lada tor przeszkód. Od dawna sypały się chodniki i krawężniki, a jezdnia była pełna dziur i wybojów.

O remoncie uliczki myślały poprzednie władze miasta, ale do realizacji prac nie doszło. Dopiero dzięki wsparciu, jakie Miasto Chełm uzyskało z Funduszu Dróg Samorządowych, możliwe było ujęcie tego zadania w budżecie. Na remont ul. Waśniewskiego przeznaczono ponad pół miliona złotych. Z tego Fundusz Dróg Samorządowych dołożył się do inwestycji z kwotą około 440 tysięcy złotych.

Pod koniec czerwca na drodze pojawili się specjaliści z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Rozpoczęli roboty związane z modernizacją sieci wodociągowej. Wymienili przyłącza do nieruchomości oraz przewody wodociągowe na długości 206 metrów. Czas był najwyższy – sieć wodociągowa w tym miejscu była wykonana z żeliwa i pamiętała rok 1965.

Właściwe prace przy przebudowie drogi miały się zacząć w połowie lipca. Mieszkańcy wypatrują drogowców każdego dnia.

AKTUALIZACJA 12 sierpnia, godz. 11.00:

UM Chełm informuje, że wykonawca przedsięwzięcia początkowo wskazał termin rozpoczęcia prac jako lipiec/sierpień – po zakończeniu prac prowadzonych przez MPGK. Zmienił jednak termin rozpoczęcia przebudowy na październik. Czas na wykonanie remontu ma do grudnia 2020 roku.

Napisz komentarz
 • Pożyjemy zobaczymy czy coś się będzie dziać Jak nie to w grudniu po południu.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA