REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nie bądź obojętny
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Tej zimy na Lubelszczyźnie zmarło już cztery osoby z powodu wychłodzenia. Przed nami kolejne mroźne dni i noce. Policjanci apelują o reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.

Reklama

Każdego roku w okresie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura. Na wychłodzenie są narażeni zwłaszcza bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na powietrzu. Niejednokrotni pijani nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu, „odpoczywają” na ławkach, przystankach, nie czując zimna.

Tej zimy na Lubelszczyźnie z powodu wychłodzenia śmierć poniosło cztery osoby.  Tymczasem przed nami kolejne mroźne dni i noce. Dlatego policjanci już teraz systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na utratę życia z powodu wychłodzenia organizmu. Dzielnicowi kontrolują altanki, pustostany, kanały ciepłownicze oraz inne opuszczone miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy. Odwiedzają również mieszkania osób samotnych, schorowanych, w podeszłym wieku sprawdzając warunki, w jakich osoby te zamieszkują. Szczególną uwagę zwracają na temperaturę panującą w mieszkaniu. Niejednokrotnie w kontroli wspierają ich pracownicy ośrodków pomocy społecznej. Potrzebującym udzielają informacji, w jakich placówkach mogą otrzymać pomoc i schronienie, aby bezpiecznie przetrwać zimę.

My też możemy pomóc. Wiedząc o osobie, której życie lub zdrowie może być zagrożone, wystarczy powiadomić odpowiednie służby – Policję, Straż Miejską czy Pogotowie Ratunkowe. Zwracajmy również uwagę na osoby śpiące na ławkach, nietrzeźwe czy osłabione. Reagujmy, nie bądźmy obojętni, nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama