REKLAMA
,
Nie bądźmy obojętni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Temperatury zaczęły spadać, nocą nawet poniżej zera. To niebezpieczny okres dla bezdomnych i tych, którzy nie znaleźli schronienia. Policjanci apelują: nie bądźmy obojętni!

Niskie temperatury zwłaszcza w nocy to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Niebezpieczeństwo to dotyczy także będących pod wpływem alkoholu. Policjanci w naszym regionie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać ludzie potrzebujący pomocy. Sprawdzają m.in. ogródki działkowe i pustostany. Udzielają potrzebującym informacji o placówkach, w których mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

Reklama

Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego nie przechodźmy obojętnie obok człowieka śpiącego na ławce, osłabionego czy nietrzeźwego – proszą policjanci.

Warto zwrócić uwagę na bezdomnych. A może w naszym sąsiedztwie są osoby w podeszłym wieku, samotne, opuszczone lub nieporadne. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, gdzie jest narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać dzwoniąc na nr 997, 112 lub pogotowia ratunkowego, również anonimowo.

Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która ma zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób anonimowo poinformujemy o miejscu przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Nie bądźmy obojętni. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Napisz komentarz
 • Co tu pisać – racja,patrzmy na innych,może im uratujemy życie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA