REKLAMA
,
Nie bądźmy obojętni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Temperatury zaczęły spadać, nocą nawet poniżej zera. To niebezpieczny okres dla bezdomnych i tych, którzy nie znaleźli schronienia. Policjanci apelują: nie bądźmy obojętni!

Niskie temperatury zwłaszcza w nocy to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Niebezpieczeństwo to dotyczy także będących pod wpływem alkoholu. Policjanci w naszym regionie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać ludzie potrzebujący pomocy. Sprawdzają m.in. ogródki działkowe i pustostany. Udzielają potrzebującym informacji o placówkach, w których mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

Reklama

Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego nie przechodźmy obojętnie obok człowieka śpiącego na ławce, osłabionego czy nietrzeźwego – proszą policjanci.

Warto zwrócić uwagę na bezdomnych. A może w naszym sąsiedztwie są osoby w podeszłym wieku, samotne, opuszczone lub nieporadne. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, gdzie jest narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać dzwoniąc na nr 997, 112 lub pogotowia ratunkowego, również anonimowo.

Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która ma zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób anonimowo poinformujemy o miejscu przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Nie bądźmy obojętni. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Napisz komentarz
 • Co tu pisać – racja,patrzmy na innych,może im uratujemy życie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA