REKLAMA
,
Chełmska kasa bogatsza o 12 milionów
Nie będzie uchwały o likwidacji SP nr 2
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prezydent Jakub Banaszek rezygnuje z planów dotyczących Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie. O zamiarze wycofania uchwały intencyjnej powiedział dzisiaj na antenie Radia Lublin.

Reklama

Porannym gościem Radia Lublin był dzisiaj (30 stycznia) prezydent Chełma Jakub Banaszek. Jednym z poruszanych tematów była przyszłość Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie.
Pytania na ten temat padły w związku z zaplanowaną na jutro (31 stycznia) sesją Rady Miasta, podczas której miała zapaść uchwała o zamiarze likwidacji placówki. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, decyzja jest podyktowana m.in. demografią (jest to najmniejsza szkoła w mieście, uczy się w niej teraz 221 uczniów), ale także chęcią poprawy warunków nauki dzieci i ich bezpieczeństwem. Samorząd zapewnia przy tym, że wszyscy uczniowie będą mieli zapewnioną możliwość kontynuowania edukacji w SP nr 5 w Chełmie.

Zapowiedzi te spotkały się z ostrą reakcją ze strony przede wszystkim rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Podczas spotkania zwołanego w szkole z inicjatywy Rady Rodziców, podkreślano, że szkoła jest przyjazna, bezpieczna i panuje w niej rodzinna atmosfera. Protestujący zapowiedzieli, że przykują się do kaloryferów, a nie dopuszczą do zamknięcia placówki.
Spotkanie w pewnym momencie trzeba było przerwać, bo uczestniczący w nim wiceprezydent Daniel Domoradzki, stracił przytomność i został przewieziony do szpitala.

Nie będzie uchwały

Dzisiaj na antenie Radia Lublin prezydent Banaszek powiedział, że nie będzie uchwały intencyjnej w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej numer 2 w Chełmie, a projekt dokumentu zostanie wycofany.

Jakub Banaszek przekonywał jednak, że takie rozwiązanie byłoby korzystne nie tylko dla miasta, ale przede wszystkim dla samych uczniów.

Warunki w podstawówce nr 2 są dla dzieci niewystarczające – podkreślał. – To szkoła, która nie ma odpowiednich pracowni i zaplecza. Brakuje m.in. boiska. Jeśli okaże się, że mimo wszystko rodzice będą chcieli, by ich dzieci uczęszczały do tej placówki, to posłuchamy głosu mieszkańców (cytat za: Radio Lublin).

Sesja Rady Miasta Chełm rozpocznie się o godz. 12.00, w piątek, 31 stycznia. Obrady będzie można śledzić „na żywo” .

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A Szanowny Kolego do kogo pije, do Prezydenta?
  Wszak w jego gesti jest likwidacja lub pozostawienie szkoły nr 2.
  Jeżeli chce zostawić szkole to budowa boiska ma sens. Jeżeli chce szkole zlikwidować to jaki jest sens budowy boiska przy tej szkole, którą w prywatnej wypowiedzi obiecał na FB.
  Czy ktoś u was koordynuje cokolwiek, czy też jest tak że kto wcześniej wstanie ten ma więcej do powiedzenia? hehe

  No votes yet.
  Please wait...
  • Powtarzam,należy likwidować szkolne,szkodliwe dla edukacji szkolne molochy – tylko idiota tego nie rozumie.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA