REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nie dali się nabrać oszustom
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kilkoro mieszkańców Chełma odebrało w ostatni weekend dziwne telefony. Dzwoniący podawali się za członka rodziny lub policjanta i informowali o spowodowaniu wypadku drogowego. Prosili przy tym o pieniądze. Na szczęście żaden z rozmówców nie dał się oszukać.

Reklama

To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce w ostatnią sobotę (10 lipca).
Do kilkorga mieszkańców Chełma na numery telefonów stacjonarnych i komórkowych dzwoniły nieznane osoby. Podawały się za wnuków, zięcia, córkę lub policjanta. Informowały o spowodowaniu wypadku drogowego i prosiły o pieniądze oraz biżuterię. Osoby, które odebrały telefony, wykazały jednak czujność i nie kontynuowały rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o fakcie powiadomiły dyżurnego komendy.

Policjanci apelują o ostrożność w podobnych sytuacjach. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą, za którą się podaje i czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama