REKLAMA
,
Nie dali się nabrać oszustom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kilkoro mieszkańców Chełma odebrało w ostatni weekend dziwne telefony. Dzwoniący podawali się za członka rodziny lub policjanta i informowali o spowodowaniu wypadku drogowego. Prosili przy tym o pieniądze. Na szczęście żaden z rozmówców nie dał się oszukać.

Reklama

To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce w ostatnią sobotę (10 lipca).
Do kilkorga mieszkańców Chełma na numery telefonów stacjonarnych i komórkowych dzwoniły nieznane osoby. Podawały się za wnuków, zięcia, córkę lub policjanta. Informowały o spowodowaniu wypadku drogowego i prosiły o pieniądze oraz biżuterię. Osoby, które odebrały telefony, wykazały jednak czujność i nie kontynuowały rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o fakcie powiadomiły dyżurnego komendy.

Policjanci apelują o ostrożność w podobnych sytuacjach. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą, za którą się podaje i czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA