REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nie dali się oszustom
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wczoraj w Krasnymstawie kilkakrotnie próbowano oszukać starsze osoby metodą „na wnuczka”. Na szczęście seniorzy okazali się czujni.

Reklama

Wczoraj (23 stycznia) przed południem do 71-letniej mieszkanki Krasnegostawu zadzwoniła kobieta i podając się za jej córkę powiedziała, że jest chora. Z tego powodu potrzebuje pilnie dużej sumy pieniędzy. Starsza kobieta od razu zorientowała się, że jest to próba oszustwa, bo nie ma córki. Poleciła rozmówczyni udać się do lekarza, a sama o rozmowie z fałszywą córką powiadomiła Policję.

Tego samego dnia dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał jeszcze trzy takie zgłoszenia. W każdym przypadku sposób działania był podobny. Gdy w jednej z rozmów 75-letnia kobieta powiedziała rozmówczyni, że nie ma córki, to ta oświadczyła, że jest jej synową. Na szczęście w tym, jak i w pozostałych przypadkach, nie doszło do przekazani pieniędzy.

Policja kolejny raz apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach:

– Nie ufajmy nieznajomym. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Jednym ze sposobów uchronienia się przed oszustami, jest osobisty kontakt z członkiem rodziny, za którego podaje się rozmówca lub w imieniu którego dzwoni. Zawsze starajmy się upewnić, z kim rozmawiamy i kto prosi nas o pieniądze.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama