REKLAMA
,
Nie dali się oszustom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wczoraj w Krasnymstawie kilkakrotnie próbowano oszukać starsze osoby metodą „na wnuczka”. Na szczęście seniorzy okazali się czujni.

Reklama

Wczoraj (23 stycznia) przed południem do 71-letniej mieszkanki Krasnegostawu zadzwoniła kobieta i podając się za jej córkę powiedziała, że jest chora. Z tego powodu potrzebuje pilnie dużej sumy pieniędzy. Starsza kobieta od razu zorientowała się, że jest to próba oszustwa, bo nie ma córki. Poleciła rozmówczyni udać się do lekarza, a sama o rozmowie z fałszywą córką powiadomiła Policję.

Tego samego dnia dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał jeszcze trzy takie zgłoszenia. W każdym przypadku sposób działania był podobny. Gdy w jednej z rozmów 75-letnia kobieta powiedziała rozmówczyni, że nie ma córki, to ta oświadczyła, że jest jej synową. Na szczęście w tym, jak i w pozostałych przypadkach, nie doszło do przekazani pieniędzy.

Policja kolejny raz apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach:

– Nie ufajmy nieznajomym. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Jednym ze sposobów uchronienia się przed oszustami, jest osobisty kontakt z członkiem rodziny, za którego podaje się rozmówca lub w imieniu którego dzwoni. Zawsze starajmy się upewnić, z kim rozmawiamy i kto prosi nas o pieniądze.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA