REKLAMA
,
Nie dały się oszukać
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wczoraj do kilku mieszkanek Chełma zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Informował o atakach hakerów na konta bankowe. Chciał, aby rozmówczynie podały mu informacje na temat swoich kont bankowych. Na szczęście żadna nie dała się nabrać.

To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek (16 grudnia). Do kilku mieszkanek Chełma zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Mówił, że hakerzy zaatakowali konta bankowe i wypytywał przy tym o dane dotyczące rachunków. Osoby, do których się dodzwonił wykazały czujność i nie kontynuowały rozmowy. Żadna z kobiet nie dała się oszukać, a o próbie oszustwa powiadomiły dyżurnego komendy.

Reklama
Policjanci apelują o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez telefonujących. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się osób najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA