REKLAMA
,
Nie pierwszy raz kradł paliwo i akumulatory
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianin odpowie za kradzieże i włamania, których dokonał w ostatnich miesiącach w Świdniku i okolicznych miejscowościach. Ukradł paliwo z samochodów, akumulatory i katalizator o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych.

Reklama

Od początku roku świdnicka Policja otrzymała kilka zgłoszeń o kradzieżach paliwa i akumulatorów. Sprawca kradł na terenie gmin Piaski i Trawniki. Ktoś wyciął także katalizator z auta w Świdniku. W toku prowadzonych czynności ustalono, że wszystkie te przestępstwa popełniła jedna osoba – 25-latek z Chełma.

Mężczyzna został w czwartek (28 maja) zatrzymany i doprowadzony do świdnickiej komendy. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu teraz odpowiedzialność karna nie tylko za kradzież akumulatorów z niezabezpieczonego pojazdu. Zarzuty obejmują również przestępstwo kradzieży z włamaniem. Kradnąc paliwo z baków koparki i samochodu ciężarowego, złodziej wyłamywał kłódki i zabezpieczenia wlewów paliwa.

Sprawca okazał się jednocześnie osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże, w związku z czym prosto z rąk Policji trafi do aresztu, gdzie spędzi najbliższe kilka miesięcy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA