REKLAMA
,
Nie przechodź obojętnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przed nami kolejne mroźne dni i noce. Nie przechodźmy obojętnie obok starszych, schorowanych, bezdomnych czy nietrzeźwych – apelują policjanci. Na Lubelszczyźnie tej zimy zmarło z wychłodzenia już pięć osób, w kraju około 40.

Reklama

Każdego roku w okresie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Na wychłodzenie są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na powietrzu. Niejednokrotnie pijani nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu, „odpoczywają” na ławkach, przystankach, nie czując zimna.

Tej zimy na Lubelszczyźnie z powodu wychłodzenia śmierć poniosło już pięć osób, w kraju – około czterdziestu. Prognozy ostrzegają, że przed nami kolejne mroźne dni i noce. Dlatego policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na utratę życia z powodu wychłodzenia. Sprawdzają altanki, pustostany, kanały ciepłownicze oraz inne opuszczone miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy.
Odwiedzają również mieszkania osób samotnych, schorowanych, w podeszłym wieku sprawdzając warunki, w jakich mieszkają. Szczególną uwagę zwracają na temperaturę panującą w pomieszczeniach. Potrzebującym udzielają informacji, w jakich placówkach mogą otrzymać pomoc i schronienie, aby bezpiecznie przetrwać zimę.

My też możemy pomóc. Wiedząc o kimś, kogo życie lub zdrowie może być zagrożone – reagujmy. Wystarczy telefon na policję, do straży miejskiej czy pogotowie. Nie bądźmy obojętni, nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA