REKLAMA
,
Nie siedź w domu – idź na Dzień Sportu!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dawne zabawy podwórkowe przypomni nam Chełmski Park Wodny. A okazja to Narodowy Dzień Sportu. Zobaczcie, co się będzie działo w sobotę, 11 września.

Reklama

Pamiętacie gry w klasy, gumę, dwa ognie? Te i inne zabawy przypomni nam Chełmski Park Wodny. W sobotę, 11 września, aquapark organizuje u siebie (ul. Lubelska 133A) imprezę pod nazwą „Sport jak dawniej, czyli zabawy podwórkowe”. W ten sposób chce zachęcić do aktywności i uczcić Narodowy Dzień Sportu.

Hasłem tym chcieliśmy zwrócić uwagę na gry i zabawy z naszego dzieciństwa jednocześnie zachęcając dzieci do takiej formy aktywności, ponieważ podwórko czy plac zabaw to najlepsza sala treningowa dla dzieci – mówi Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Parku Wodnego.

Impreza skierowana jest nie tylko do dzieci. Atrakcje dla siebie powinni znaleźć także dorośli. Na uczestników już od godz. 10:00 czekać więc będą gry i zabawy. Będzie okazja przypomnieć sobie (lub poznać od podstaw) takie gry jak: dwa ognie, badminton, ringo, klasy, berek, gra w gumę i na skakance.

Nie zabraknie także zajęć sportowych – jogi i crossfitu. Zaplanowane są pokazy zapasów z udziałem zawodników MKS Cement Gryf Chełm. Będzie okazja spotkania i wspólnych zdjęć z piłkarzami Chełmianki oraz siatkarzami klubu Arka Tempo Chełm.

Swoje stoiska przygotowują również służby mundurowe – policja, straż pożarna, wojsko oraz pogotowie. Szykują się liczne pokazy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Wyjątkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z symulatora wypadków przygotowanego przez WORD w Chełmie.

Całość imprezy dopełnią dmuchane atrakcje, konkursy oraz gastronomia. Pojawią się też stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, kiedy chcemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy kochają sport – czytamy na stronie pomysłodawcy – Fundacji Zwalcz Nudę. – Razem pokażmy jak wielu Polaków żyje aktywnie! 

Zapraszamy w sobotę, 11 września, godz. 10:00- 14:00, Chełmski Park Wodny, ul. Lubelska 133A.
Wstęp wolny!

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek. Inicjatywę wspiera Ministerstwo Sportu, Polskie Komitety – Olimpijski, Paraolimpijski oraz Sportów Nieolimpijskich.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA