REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nie siedź w domu – idź na Dzień Sportu!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dawne zabawy podwórkowe przypomni nam Chełmski Park Wodny. A okazja to Narodowy Dzień Sportu. Zobaczcie, co się będzie działo w sobotę, 11 września.

Pamiętacie gry w klasy, gumę, dwa ognie? Te i inne zabawy przypomni nam Chełmski Park Wodny. W sobotę, 11 września, aquapark organizuje u siebie (ul. Lubelska 133A) imprezę pod nazwą „Sport jak dawniej, czyli zabawy podwórkowe”. W ten sposób chce zachęcić do aktywności i uczcić Narodowy Dzień Sportu.

Hasłem tym chcieliśmy zwrócić uwagę na gry i zabawy z naszego dzieciństwa jednocześnie zachęcając dzieci do takiej formy aktywności, ponieważ podwórko czy plac zabaw to najlepsza sala treningowa dla dzieci – mówi Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Parku Wodnego.

Impreza skierowana jest nie tylko do dzieci. Atrakcje dla siebie powinni znaleźć także dorośli. Na uczestników już od godz. 10:00 czekać więc będą gry i zabawy. Będzie okazja przypomnieć sobie (lub poznać od podstaw) takie gry jak: dwa ognie, badminton, ringo, klasy, berek, gra w gumę i na skakance.

Nie zabraknie także zajęć sportowych – jogi i crossfitu. Zaplanowane są pokazy zapasów z udziałem zawodników MKS Cement Gryf Chełm. Będzie okazja spotkania i wspólnych zdjęć z piłkarzami Chełmianki oraz siatkarzami klubu Arka Tempo Chełm.

Swoje stoiska przygotowują również służby mundurowe – policja, straż pożarna, wojsko oraz pogotowie. Szykują się liczne pokazy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Wyjątkową atrakcją będzie możliwość skorzystania z symulatora wypadków przygotowanego przez WORD w Chełmie.

Całość imprezy dopełnią dmuchane atrakcje, konkursy oraz gastronomia. Pojawią się też stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, kiedy chcemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy kochają sport – czytamy na stronie pomysłodawcy – Fundacji Zwalcz Nudę. – Razem pokażmy jak wielu Polaków żyje aktywnie! 

Zapraszamy w sobotę, 11 września, godz. 10:00- 14:00, Chełmski Park Wodny, ul. Lubelska 133A.
Wstęp wolny!

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek. Inicjatywę wspiera Ministerstwo Sportu, Polskie Komitety – Olimpijski, Paraolimpijski oraz Sportów Nieolimpijskich.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*