REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nie śpij, bo prześpisz Noc Kultury!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Będzie zwiedzanie podziemi i muzealnych wystaw, koncerty i rozgrywki sportowe. Zobacz, co jeszcze czeka nas 29 sierpnia, podczas Nocy Kultury w Chełmie.

Bardzo lubiana przez chełmian Noc Kultury zapowiada się może nieco skromniej, niż w latach poprzednich, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W sobotę 29 sierpnia, nie zabraknie muzyki, emocji sportowych czy okazji do odkrywania historii  Chełma.

Pierwsze imprezy rozpoczną się już o godz. 15:00 za sprawą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przygotował dla nas ofertę sportową. Zapraszamy na kompleks boisk przy os. Słoneczne. Szykują się emocjonujące turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz speedballa.

Filmy w bibliotece

W tym samym czasie swoje podwoje otworzy dla nas Chełmska Biblioteka Publiczna. Książnica zaprasza już o godz. 15:00 na warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych pn. “Ogród Bajek”. Godzinę później, o 16:30 rozpocznie się seans filmowy dla dzieci. Widzowie zobaczą film “Naprzód” w reżyserii Dana Scanlona.
Po jego zakończeniu kolejna uczta dla kinomanów czyli obsypany nagrodami (w tym 4 Oscary) obraz “Parasite” w reżyserii Joon-ho Bonga. Początek o godz. 18:00.

Nie zabraknie tańca i teatru

Od godz. 18:00 dziedziniec Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich (ul. Reformacka 13) zapełni się tancerzami z grup artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury. Będziemy mogli zobaczyć, jak tańczą wielokrotnie nagradzani na konkursach tańca młodzi artyści m.in. z grupy BALLO.
A już na godz. 18:30, w tym samym miejscu, zaplanowano plenerowy spektakl dla dzieci pt. „Podróż za horyzont”.  Z przedstawieniem przyjedzie do nas warszawski Teatr Lalek Igraszka.

Muzyka pod gwiazdami

Kto czeka na koncerty, powinien wybrać się do amfiteatru w Kumowej Dolnie. Tutaj Chełmski Dom Kultury zaprosił grupę Electric Music oraz Andrzeja Koryckiego i Dominikę Żukowską.
Koncert grupy Electric Music, która znakomicie gra bluesa i folk, zaplanowano na godz. 19:00.
Z kolei o godz. 20:30 z programem romantycznych “Ballad na dwa serca” usłyszymy duet Korycki – Żukowska.

Przed budynkiem Chełmskiego Parku Wodnego też zapowiada się koncert. Organizatorzy zapraszają na godz. 19:30 na występ Adama Szabata.

I jeszcze jedna propozycja ChDK. W siedzibie ośrodka, przy Pl. Tysiąclecia 1, o godz. 19:00, rozpocznie się pokaz teatru impro, który powstał w ramach projektu Twórcza Brygada Antykryzysowa. Przy okazji podsumowania, będzie można zobaczyć także mural, który powstał w trakcie projektowych spotkań.

Noc w muzeum…

Podczas Nocy Kultury nie może zabraknąć wizyt w Muzeum Ziemi Chełmskiej oraz w podziemiach. Do muzeum będzie można wybrać się w godzinach 18:00-24:00. A jest co oglądać przez całą noc.
ul. Lubelska 56A – Powrót do przeszłości. Dzieje tradycyjnej kultury regionu chełmskiego; Obrazy Zenona Waśniewskiego w kolekcji Muzeum w Chełmie,
ul. Lubelska 57/ Podwalna – Skarby przyrody; Agroturystyka w sieci natury (wystawa przygotowana przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju z Warszawy); Chełm w fotografii XIX i XX wieku; Fotografia uliczna w obiektywie Albina Kuczyńskiego,
ul. Św. Mikołaja 4 – Sztuka sakralna ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej,
Dziedziniec Muzeum przy ul. Lubelskiej 57 – warsztaty – „Stwórz bioróżnorodny ogród przyjazny przyrodzie!”
Dziedziniec Muzeum przy ul. Lubelskiej 56 A – warsztaty garncarskie. Zapisy na warsztaty pod nr tel. 82 565 26 93.

… na ziemi i pod ziemią

Duch Bieluch zaprasza do odwiedzin Chełmskich Podziemi Kredowych w godzinach 20:00-23:00. Bezpłatne wejściówki na zwiedzanie zabytkowej kopalni kredy można odbierać w pawilonie wejściowym do podziemi (ul. Lubelska 55A).

Możliwość zwiedzania Chełma z przewodnikiem zorganizował dla nas chełmski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Wystarczy, że o godz. 20:00 stawicie się pod kinem Zorza.

Na pl. Łuczkowskiego obejrzycie natomiast wystawę plenerową „Dawny Rynek. Ratusz staromiejski i kamienica starosty Wojciecha Węglińskiego”. Natomiast o godzinie 20:30 zobaczymy Fireshow w wykonaniu Teatru Hesperydy z Klubu Wojskowego w Chełmie.

Szczegółowy program Nocy Kultury w Chełmie publikujemy poniżej.

Zapraszamy! Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Pamiętajcie jednak, że obowiązuje nas reżim sanitarny. Na zwiedzanie muzeum czy podziemi będą jednocześnie wpuszczane małe grupy zwiedzających, by możliwe było zachowanie dystansu społecznego. Nie zapominajcie o maseczkach!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*