REKLAMA
,
Nie udał mu się skok na lombard
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mężczyzna wszedł wczoraj wieczorem do lombardu i grożąc bronią, zażądał wydania kosztowności oraz pieniędzy. Pracownica niepostrzeżenie uruchomiła system alarmowy.

Reklama

Wczoraj (13 grudnia), kilka minut przed godziną 21, do jednego z chełmskich lombardów wszedł mężczyzna. Trzymając w ręku przedmiot przypominający broń i grożąc ekspedientce, zażądał wydania kosztowności oraz pieniędzy. Kobieta tłumacząc napastnikowi, że nie ma pieniędzy ani wartościowych rzeczy, niepostrzeżenie uruchomiła system alarmowy.
Zaalarmowani pracownicy ochrony już po kilku minutach obezwładnili i ujęli napastnika. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że sprawcą napadu jest 54-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie miał niemal promil alkoholu.

Policjanci zabezpieczyli również broń napastnika – pistolet hukowy marki „Start”. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu prowadzone są z nim dalsze czynności procesowe. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Następnie trafi przed oblicze sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA