REKLAMA
,
Niebieskie koperty na parkingach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na kilku chełmskich parkingach pojawiły się niebieskie koperty. W ten sposób miasto na nowo oznaczyło miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Reklama

Nowe oznakowanie z daleka rzuca się w oczy i nikt nie może mieć wątpliwości, kto w tym miejscu może zaparkować – oceniają przechodnie.

Inni krytykują kolor jako zbyt intensywny i „gryzący się” z otoczeniem.

Takie oznakowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych nie jest wymysłem naszego miasta, ale wynika z zapisów rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z 2015 roku. O zmianę zasad oznaczania parkingów zabiegały środowiska osób niepełnosprawnych, między innymi Fundacja Integracja.

Pierwszy przetarg na zmianę kolorystyki nmiejsc parkingowych został rozstrzygnięty w Chełmie jeszcze w zeszłym roku. Niestety za sprawą długo utrzymującej się fatalnej pogody zamówienia nie udało się wykonać. W tym roku temat powrócił. Niebieskie koperty – oprócz Lwowskiej – pojawiły się też przy ul. Strażackiej, na Placu Kupieckim, w sąsiedztwie skrzyżowani Lubelskiej i Świętego Mikołaja. Łącznie, do końca roku, kolor kopert zmieni się w prawie 50. miejscach w mieście. Nie przewidziano natomiast  zwiększenia liczby miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

 

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA