REKLAMA
,
„Niebo do wynajęcia” w KDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kasprzycki zawsze gra na sto procent, a melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów i inteligentnych prowokacji  sprawiają, że jego występy są niezapomniane. Zapraszamy do Krasnostawskiego Domu Kultury 17 lipca na koncert Roberta Kasprzyckiego Solo Act.

Reklama

Robert Kasprzycki to jeden z najbardziej znanych twórców polskiej piosenki autorskiej. Już na debiutanckiej płycie „Niebo do wynajęcia” (1997) dowiódł, że potrafi swoją twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku. Dyskografię artysty uzupełniają płyty: „Światopodgląd” (2006), „Piosenki i Nie” (2007), „Cztery” (2014). Utwory z tych płyt to kanon polskiej piosenki poetyckiej. Dowodzą, że Kasprzycki potrafi czytać wiersze i między wierszami, że potrafi pisać gęsto i ciemno, lekko i śpiewnie. Na styl krakowskiego poety składają się także nieczułostkowa wrażliwość, sarkastyczny ogląd świata oraz autoironiczne poczucie humoru. Dał się on również poznać jako autor tekstów w wersji „dla Przyjaciół”: Janusza Radka, Michała Łanuszki, Marka Dyjaka, Jacka Wójcickiego czy Ewy Wnuk.

W muzyce Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji: „Niebo do wynajęcia” było mieszanką flamenco, popu, jazzu, bossanowy i folka, „Światopogląd” – popisem rockowej energii, „Piosenki i Nie” – znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady, „Cztery” zaś połączeniem poetyckiej i rockowej wrażliwości.

Prawdziwą moc Kasprzyckiego oddają jednak koncerty. To w kontakcie z publicznością artysta najpełniej emanuje charyzmą, a niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy. Kto bowiem był raz na koncercie Kasprzyckiego niemal zawsze wraca, i nie ma znaczenia, czy chodzi o koncerty w formule „Solo Act”, czy z bandem. Kasprzycki zawsze gra na sto procent, a melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawiają, że jego występy stają się naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Koncert odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Zapraszamy 17 lipca, o godz. 19.00, do sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury na koncert Roberta Kasprzyckiego. Bilety po 20 zł do kupienia w kasie KDK lub na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA