REKLAMA
,
Nielegalni hazardziści przyłapani
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dziewięć osób usłyszało zarzuty. Chodzi o udział w nielegalnym turnieju pokera. Rozgrywki przerwała kontrola funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.

Reklama

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do jednego z lokali na terenie Chełma. Był wieczór 10 maja. Przy profesjonalnym stole do gry w pokera zastali 9 osób. Na stole rozłożone były karty i żetony. Jak się okazało, odbywał się tam turniej pokera zorganizowany bez wymaganego zgłoszenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli więc znajdujące się w lokalu dwa stoły do gry w pokera, żetony, karty, kości do gry, notatki. Także laptop z profesjonalnym oprogramowaniem, przy pomocy którego prowadzona była gra.

Zatrzymane na miejscu osoby usłyszały zarzuty prowadzenia oraz uczestniczenia w grze hazardowej, urządzanej wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Jeden z graczy skorzystał z prawa do zgłoszenia wniosku o zezwolenie na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności.

Aby gra w pokera była legalna, muszą być spełnione warunki określone w ustawie o  grach hazardowych. Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom tej ustawy stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny, karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. Także uczestnikom nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna. 

Rating: 3.7/5. From 3 votes.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA