REKLAMA
,
Nielegalny alkohol na walkę z pandemią
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Alkohol ze zlikwidowanych nielegalnych rozlewni  lubelska Służba Celno-Skarbowa przekazuje na walkę z pandemią.Służą jako środek do dezynfekcji.  Ostatnio aż 4 tys. litrów spirytusu trafiło do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Reklama

W sumie, od początku walki z COVID-19, lubelska KAS przekazała różnym podmiotom już 15 tys. litrów alkoholu etylowego.

Krajowa Administracja Skarbowa w całym kraju włącza się w walkę z pandemią. Jednym ze sposobów jest możliwość przekazywania na cele dezynfekcyjne zatrzymanego alkoholu. To alkohol pochodzący zarówno z udaremnionych prób przemytu, jak też z kontroli realizowanych na terenie kraju. Zdarza się, że podczas takich działań funkcjonariusze likwidują nielegalne rozlewnie i fabryczki.

W minionym tygodniu znaczną partię, bo prawie 4 tys. litrów spirytusu zatrzymanego na terenie województwa lubelskiego, Służba Celno-Skarbowa przekazała na potrzeby Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. To największe jednorazowe przekazanie alkoholu do celów dezynfekcyjnych przez lubelską KAS od początku pandemii koronawirusa. Ale nie jedyne w ostatnich dniach. Wcześniej 300 litrów spirytusu trafiło do  Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie. To kolejna już partia alkoholu dla tego szpitala.

W sumie w województwie lubelskim z tej formy pomocy skorzystało dotychczas kilkadziesiąt różnych podmiotów, w tym szpitale, stacje pogotowia, sanepid, policja i wojsko. Wkrótce do wyznaczonych przez sanepid jednostek dotrze jeszcze 2 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu na cele dezynfekcyjne.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA