REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
„Niepodległa” przez trzy dni w Chełmie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zawita do Chełma. W dniach 24-26 września na parkingu przed Chełmską Biblioteką Publiczną będzie można poznać losy polskiej niepodległości.

W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. W przestrzeni mobilnego centrum edukacyjnego w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają łatwo przejść przez najważniejsze informacje z lat 1918-1925.
Holoboxy prezentują historyczne artefakty, a gospodarzem wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości.
 
O kulturze, która była integralnym elementem tożsamości narodowej, opowiada makieta polskiego pawilonu z wystawy światowej w Paryżu z 1925 roku. Zwiedzanie wieńczy zrobienie pamiątkowego zdjęcia z wybranym ojcem niepodległości w specjalnej fotobudce.
 
W tegorocznej edycji, we wnętrzu Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”, zaszły pewne zmiany. Pojawiło się nowe stanowisko dla dzieci z interaktywnym stołem prezentującym 21 polskich wynalazków, które zmieniły świat.

Tak więc w dniach 24-26 września na parkingu przy Chełmskiej Bibliotece Publicznej będzie można skorzystać z szerokiej, interaktywnej oferty.

Godziny otwarcia:

  • Dzień 1: 12:00 – 18:00
  • Dzień 2: 10:00 – 18:00
  • Dzień 3: 10:00 – 16:00

Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas około 40 minut na obejrzenie filmu VR.

 
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*