REKLAMA
,
Niespodzianka dla mieszkańców osiedla Działki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rzadko zdarza się nam chwalić władzę, więc tym razem czynimy to z tym większą przyjemnością. Po naszych interwencjach i staraniach mieszkańców wczoraj zalepione zostały dziury w nawierzchni ulicy Prusa.

Reklama

Dziurawa jak rzeszoto ulica remontu domagała się od miesięcy. Pisaliśmy o tym między innymi („Na Prusa bez zmian„):

Kilka lat z rzędu mieszkańcy Chełma składali wnioski o remont odcinka ul. B. Prusa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Za każdym razem brakowało głosów. Wygrywały projekty bliższe władzom miasta. Tym razem skorzystali z polecanej przez prezydenta Banaszka strony internetowej naprawmyto.pl.

Jeszcze 23 października nasz Czytelnik otrzymał powiadomienie z tej strony internetowej o treści:

Dodanemu przez Ciebie alertowi #72301 został zmieniony status
poprzedni status: Otwarty
nowy status: W trakcie naprawy
Od tamtej pory nic się na ulicy Prusa nie działo. Oczywiście oprócz stałego powiększania się wyrw. Aż do wczoraj, kiedy to niespodziewanie na ulicy pojawili się robotnicy i specjalistyczny sprzęt. W ciągu kilku godzin udało się załatać wszystkie wyrwy!
Trudno uwierzyć, że można było zrobić to tak szybko – mówi nasz Czytelnik. – Mam tylko nadzieję, że położone asfaltowe łaty wytrzymają nadchodzącą zimę. Bez względu na wszystko muszę też przyznać, że władze wydają się poważnie traktować swoje przystąpienie do serwisu naprawmyto.
Jest jednak w tej beczce miodu i potężna porcja dziegciu – mieszkańcy obawiają się, że położone w czwartek asfaltowe plastry pozwolą włodarzom miasta zapomnieć o problemie. W rezultacie prawdziwy remont, którego ulica Prusa na tym odcinku wymaga, zostanie odłożony na czas bliżej nieokreślony.

***

Przykład ul. Prusa może być dowodem na to, że władza poważnie traktuje serwis naprawmyto.pl jako narzędzie do komunikacji z mieszkańcami. Może macie własne doświadczenia w tym zakresie? Napiszcie nam o nich, prześlijcie zdjęcia wykonanych prac. Będziemy je publikować w naszym serwisie obywatelskim.

Napisz komentarz
 • Ciekawe wg jakiego klucza wybierają dziury do załatania. Na początku ulicy Małachowskiego jest dziura powstała jeszcze poprzedniej zimy. Dziura ciągle się powiększa jest już przynajmniej 2 razy większa niż wiosną. Pól biedy jak jest sucho, wtedy jest widoczna ale po deszczu znika pod wodą kałuży, która się w tym miejscu tworzy. W wakacje jakieś służby postawiły w tym miejscu słupek ostrzegający o niej (musieli więc wiedzieć o tej dziurze), który po upływie kilku tygodni został zabrany. Na stronie serwisu naprawmyto.pl ktoś zgłosił alert w dniu 18.09.2019r (nr 71031) – jutro minie dokładnie 2 miesiące od tego czasu. Władze miasta i służby odpowiedzialne za naprawy chyba czekają na kolejną zimę, która wkrótce nadciągnie, licząc, że śnieg przykryje dziurę i ukryje ich nieudolność.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Po roku czasu wladza naprawila pare dziur w jezdni za to przynajmnij należy sie medal odrodzenia Polski z ruiny, hehe

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA