REKLAMA
,
Nietrzeźwy kierowca potrącił pieszego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w Chełmie. Idący chodnikiem mężczyzna został potrącony przez samochód. Pieszy został przewieziony do szpitala, ale po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Jak się okazało, kierujący pojazdem 30- latek był nietrzeźwy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy.

Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16.30 na ulicy Wołyńskiej w Chełmie. Idący chodnikiem 21- letni mieszkaniec miasta został potrącony przez samochód marki Mazda, którym kierował 30- letni mężczyzna. Pieszy karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Tam po udzieleniu pomocy medycznej został wypisany do domu.

68-74194Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obydwu mężczyzn. Pieszy był trzeźwy, natomiast kierujący miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą prawa jazdy.

Ewa Czyż

Oficer Prasowy KMP Chełm

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA