REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Niewybuch nad brzegiem jeziora
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

O tym , że jeszcze dzisiaj można znaleźć pozostałości z czasów wojny przekonał się jeden z mieszkańców gminy Dubienka. Mężczyzna udając się na ryby znalazł pocisk moździerzowy leżący nad brzegiem niewielkiego jeziora.

Wczoraj dyżurny otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na brzegu niewielkiego jeziora w miejscowości Krynica w gminie Dubienka. O fakcie tym poinformował jeden z okolicznych mieszkańców, który udając się na ryby akurat tamtędy przechodził. Na miejsce został skierowany patrol, który zabezpieczył niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

– To nie pierwszy taki przypadek, że na terenie powiatu chełmskiego znajdowane są niewybuchy pochodzące z czasów II wojny światowej – informuje Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.  Znajdowane są one w różnych miejscach, np. w lasach, podczas prac polowych czy tez robót ziemnych. Osoby, które się na nie natkną muszą zawsze pamiętać o środkach ostrożności i grożącym niebezpieczeństwie. Przede wszystkim o znalezieniu niewybuchu  należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, pod żadnym pozorem nie należy takiego znaleziska dotykać ani też przemieszczać.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*