REKLAMA
,
Niewybuch przy sadzeniu lasu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W lesie w Sobiborze podczas nasadzania lasu znaleziono pocisk artyleryjski. Niewybuch pochodził z czasów II wojny światowej.

W poniedziałek (28 października) dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu pocisku artyleryjskiego. Na niewybuch trafili ludzie pracujący przy sadzeniu lasu w miejscowości Sobibór. Dyżurny skierował na miejsce policjantów z włodawskiej komendy, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Reklama

Saperzy rozpoznali niewybuch jako pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej i bezpiecznie go usunęli. Pocisk był sporych rozmiarów, miał 70 mm długości.

Nasze lasy i ziemie kryją w sobie wiele takich pamiątek. Z uwagi na skorodowanie mogą wybuchnąć od niewielkiego wstrząsu, a nawet przy zwykłym dotyku.  Stąd w każdym przypadku, gdy znajdziemy przedmiot przypominający granat lub pocisk – nie należy go dotykać, a tym bardziej samodzielnie wykopywać lub wyciągać z ziemi. O każdym przypadku znalezienia niewybuchu lub niebezpiecznego przedmiotu należy poinformować Policję, telefon 112.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA