REKLAMA
,
Niewybuch w Sobiborze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W okolicach Sobiboru leśnicy znaleźli blisko 50-centymetrowy pocisk moździerzowy. Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu, zaś saperzy bezpiecznie go usunęli. Policjanci apelują o szczególną ostrożność w przypadku tego typu znalezisk.

Wczoraj (27 stycznia) dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony przez leśników o znalezieniu w lesie w okolicy Sobiboru niewybuchu o długości około 50 cm. Dyżurny skierował na miejsce policjantów, którzy zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Saperzy rozpoznali niewybuch jako pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej i bezpiecznie go usunęli.

Reklama

To kolejne tego typu znalezisko. Nasze lasy i ziemie kryją wiele takich pamiątek, które z uwagi na skorodowanie, mogą wybuchnąć przy niewielkim wstrząsie, a nawet przy zwykłym dotknięciu. By nie zrobiły nikomu krzywdy, muszą się nimi zająć fachowcy. Dlatego należy pamiętać, by nigdy nie wydobywać samodzielnie z ziemi podejrzanych przedmiotów i nie próbować ich rozbrajać. W każdym przypadku znalezienia niewybuchu lub niebezpiecznego przedmiotu należy powiadomić Policję albo Straż Pożarną tel. 112.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA