REKLAMA
,
Niż demograficzny? Nie na PWSZ
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie osiągnęła kolejny sukces i znalazła się na drugim miejscu pod względem zgłoszeń kandydatów. Raport przygotowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Reklama

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiło wyniki rekrutacji na studia na rok 2016/2017. W kategorii „Uczelnie publiczne najczęściej wybierane przez kandydatów” według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie, chełmski PWSZ znalazł się na drugim miejscu spośród 36 państwowych wyższych szkół zawodowych. Chęć edukacji na chełmskiej uczelni zgłosiło aż 1100 kandydatów.

Kierunki ścisłe górą

Największą i rosnącą popularnością wśród kandydatów cieszyły się kierunki techniczne, z mechaniką i budową maszyn jako kierunek wybierany najczęściej. Kolejnymi kierunkami cieszącymi się największą liczbą zgłoszeń były pielęgniarstwo i stosunki międzynarodowe. Tegoroczna rekrutacja zakończyła się dużym sukcesem PWSZ w Chełmie.

Wysokie miejsce w raporcie MNiSW oraz fakt, że PWSZ w Chełmie została wymieniona jako jedyna szkoła wyższa z województwa lubelskiego, świadczą o tym, jak dobrze władze chełmskiej uczelni radzą sobie z niżem demograficznym. Swojej satysfakcji i dumy nie kryje rektor PWSZ w Chełmie Arkadiusz Tofil. Rektor zapowiada także, że władze PWSZ w Chełmie nie mają zamiaru osiadać na laurach.

Z naszego punktu widzenia jest to potwierdzenie, że kierunek obrany przez uczelnię jest odpowiedni do zapotrzebowania rynku pracy oraz zainteresowania absolwentów szkół średnich. Wśród PWSZ-ów zajęliśmy drugie miejsce po Tarnowie, które jest starszą i dużo większą uczelnią. Jesteśmy jedyną uczelnią z Lubelszczyzny, która została wymieniona przez ministerstwo z imienia, to dla nas naprawdę duże wyróżnienie. W dalszym ciągu zamierzamy pracować nad ofertą edukacyjną, aby w przyszłości nie odczuć niżu demograficznego, który dotyka wszystkie uczelnie w kraju – komentuje Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA