REKLAMA
,
Noc z sowami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Są piękne i tajemnicze, żyją na Ziemi od około 60 milionów lat. Co jeszcze wiemy o sowach? Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Sów do Poleskiego Parku Narodowego.

Reklama

Nocne spotkania poświęcone sowom cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Spotkania odbywają się w wielu miejscach w kraju, nocą,  kiedy sowy są aktywne i możliwe jest odkrywanie sowich tajemnic.

Wydarzenie organizuje stowarzyszenie Ptaki Polskie. Pierwsze odbyło  się w 2013 roku, a rok temu Noc Sów zgromadziła ponad 8 tysięcy uczestników w całym kraju!

– Podczas tych wieczornych spacerów łączymy miłośników Sów, pasjonatów Przyrody, poszukiwaczy wiedzy i tych, którzy chcą po prostu mądrze spędzić czas z rodziną. To, przede wszystkim, wydarzenie lokalnych społeczności, rodzin i Przyjaciół Przyrody – piszą organizatorzy.

Zapraszamy na Noc Sów do Poleskiego Parku Narodowego w piątek, 20 marca, na godz. 17.00, Urszulin, ul. Lubelska 3A.
Tutaj zaplanowano najpierw prelekcje i pokazy, podczas których uczestnicy poznają sowie zwyczaje, tajemnice i najnowsze odkrycia ornitologów.  Potem będzie nocna wycieczka. Grupy pod przewodnictwem pracowników PPN rozjadą się w różne strony, gdzie będzie można nasłuchiwać sów. Wycieczka zakończy się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Maksymalna liczba uczestników Nocy Sów w PPN to 120 osób. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. Zapisy już ruszyły za pośrednictwem strony nocsow.pl.
Uwaga, inne zgłoszenia nie będą akceptowane.

Zapraszamy, wstęp wolny!

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA