REKLAMA
,
Nocny autobus zacznie kursować od 25 czerwca
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nocny autobus wyjedzie na ulice Chełma 25 czerwca. Podobnie jak w ubiegłym roku Chełmskie Linie Autobusowe wznawiają kursowanie linii nr 51 na okres wakacji. 

Reklama

Pierwszy kurs linii nocnej odbył się w ubiegłym roku. Trasa oznaczona numerem 51 obejmowała m.in. ulice: Lubelską, Ceramiczną, Al. Armii Krajowej, Lwowską, 3 Maja, Wojsławicką, Hrubieszowską, Litewską, 11 Listopada, Przemysłowa, Kolejową, Piłsudskiego, I Pułku Szwoleżerów oraz Gdańską. Jak zapowiadają władze miasta, tak samo będzie i w tym roku.

– Przebieg trasy został zaplanowany w oparciu o natężenie ruchu na już istniejących liniach, oczywiście uwzględniając dojazd do centrum Chełma i najgęściej zaludnionych obszarów miasta – wyjaśnia Zbigniew Grzesiak, prezes CLA Sp z o.o.

Linia nr 51 rozpoczynać będzie kursowanie około 21:30 a kończyć około 4 nad ranem. Ceny biletów nie ulegają zmianie. Autobus przejedzie niemal po całym mieście.

Nocny Autobus w ubiegłym roku jeździł przez 4 miesiące. Po tym czasie okazało się, że ten kurs nie jest do końca opłacalny, mimo, że korzystało z niego sporo osób. Mimo to miasto zdecydowało się na ponowne jego uruchomienie na okres wakacyjny.  Dlaczego?

– Gdyby patrzeć na to tylko przez pryzmat opłacalności, to w Chełmie funkcjonowałyby może tylko dwie linie autobusowe. Komunikacja miejska ma przede wszystkim służyć mieszkańcom. Jak mogliśmy zauważyć w ubiegłym roku, z nocnej linii korzystają głównie młodzi pasażerowie i to przede wszystkim w okresie lata. We wrześniu zainteresowanie nocnymi kursami spadło niemal do zera. Dlatego nocną komunikację miejską wprowadzać chcemy właśnie w okresie wakacyjnym  – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz.

W najbliższych tygodniach na przystankach, na których zatrzymywać się będzie autobus linii 51, umieszczone zostaną rozkłady jazdy nocnej komunikacji miejskiej.

A co Wy sądzicie o kursowaniu nocnego autobusu? Korzystaliście? Jak oceniacie miejską komunikację? Czekamy na Wasze opinie. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A jest na to forsa?

  No votes yet.
  Please wait...
 • A co za roznica jaki ma numer?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Najlepszy jest numer linii 51 :V To jest ku*wa nasze kochane miasto, wszystko musi być inaczej, ciężko jest aby numerem linii było N1.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA