REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nowa śmieciarka w mieście
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ma dwie komory ładunkowe, więc będzie mogła zabierać odpady z dwóch różnych frakcji. Za około 1 mln zł Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie kupiło nowoczesną śmieciarkę.

Reklama

Kolejny nowoczesny, specjalistyczny pojazd wielkogabarytowy, przeznaczony do odbioru i transportu odpadów komunalnych, pojawił się w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Śmieciarka marki Scania będzie odbierała odpady z terenu miasta i gminy Chełm. Zakup samochodu to wydatek około 1 mln zł. Firma zaciągnęła w tym celu pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Nowoczesna śmieciarka znacznie ułatwi pracę operatorom. Ma bowiem dwie komory ładunkowe – tylną o pojemności ponad 14 m3 i boczną o pojemności 6 m3. Dzięki temu możliwy jest jednoczesny odbiór dwóch różnych frakcji odpadów z pojemników i kontenerów o pojemności od 120 do 1100 litrów.

To najnowsza, ale nie ostatnia zmiana w taborze spółki. Jak zapowiadają w MPGK, planują tu kolejne zakupy nowoczesnych pojazdów, m.in. samochodu specjalistycznego do czyszczenia kanalizacji oraz spycharki gąsienicowej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Widziałem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama