REKLAMA
,
Nowa śmieciarka w mieście
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ma dwie komory ładunkowe, więc będzie mogła zabierać odpady z dwóch różnych frakcji. Za około 1 mln zł Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie kupiło nowoczesną śmieciarkę.

Reklama

Kolejny nowoczesny, specjalistyczny pojazd wielkogabarytowy, przeznaczony do odbioru i transportu odpadów komunalnych, pojawił się w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Śmieciarka marki Scania będzie odbierała odpady z terenu miasta i gminy Chełm. Zakup samochodu to wydatek około 1 mln zł. Firma zaciągnęła w tym celu pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Nowoczesna śmieciarka znacznie ułatwi pracę operatorom. Ma bowiem dwie komory ładunkowe – tylną o pojemności ponad 14 m3 i boczną o pojemności 6 m3. Dzięki temu możliwy jest jednoczesny odbiór dwóch różnych frakcji odpadów z pojemników i kontenerów o pojemności od 120 do 1100 litrów.

To najnowsza, ale nie ostatnia zmiana w taborze spółki. Jak zapowiadają w MPGK, planują tu kolejne zakupy nowoczesnych pojazdów, m.in. samochodu specjalistycznego do czyszczenia kanalizacji oraz spycharki gąsienicowej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Widziałem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA