REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nowa ulga dla przedsiębiorców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To ulga dla nowych, ale i funkcjonujących już na terenie Chełma przedsiębiorców. W życie weszły zapisy uchwały przegłosowanej pod koniec czerwca przez chełmskich radnych. Sprawdź szczegóły.

Reklama
 Zgodnie z nowym, obowiązującym aktem prawnym każda firma, która planuje zatrudnić dodatkowe osoby, może liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości.
 
W ramach uchwały przewiduje się zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres:
  • 24 miesiące – w przypadku utworzenia co najmniej 1 nowego miejsca pracy albo 36 miesięcy – w przypadku utworzenia co najmniej 2 nowych miejsc pracy przez mikro-przedsiębiorcę;
  • 24 miesiące – w przypadku utworzenia co najmniej 4 nowych miejsc pracy albo 36 miesięcy – w przypadku utworzenia co najmniej 8 nowych miejsc pracy przez małego przedsiębiorcę;
  • 24 miesiące – w przypadku utworzenia co najmniej 10 nowych miejsc pracy albo 36 miesięcy – w przypadku utworzenia co najmniej 20 nowych miejsc pracy przez średniego przedsiębiorcę;
  • 24 miesiące – w przypadku utworzenia co najmniej 40 nowych miejsc pracy albo 36 miesięcy – w przypadku utworzenia co najmniej 80 nowych miejsc pracy przez przedsiębiorcę innego niż wymienieni w punktach 1-3.
Liczymy, że zaoferowane przez Miasto rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia liczby osób zatrudnionych w mieście, jednocześnie nagradzając przedsiębiorców, którzy mimo trudności związanych z pandemią COVID-19, w dalszym ciągu planują rozwój własnej firmy i budowanie potencjału gospodarczego miasta – mówi Mariusz Rudzki z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.
Przedsiębiorcy, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji w tej sprawie mogą kontaktować się pod numerem telefonu 82 565 38 22 lub poprzez dedykowany e-mail: invest@umchelm.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama