REKLAMA
,
Nowa ulga dla przedsiębiorców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To ulga dla nowych, ale i funkcjonujących już na terenie Chełma przedsiębiorców. W życie weszły zapisy uchwały przegłosowanej pod koniec czerwca przez chełmskich radnych. Sprawdź szczegóły.

Reklama
 Zgodnie z nowym, obowiązującym aktem prawnym każda firma, która planuje zatrudnić dodatkowe osoby, może liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości.
 
W ramach uchwały przewiduje się zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres:
  • 24 miesiące – w przypadku utworzenia co najmniej 1 nowego miejsca pracy albo 36 miesięcy – w przypadku utworzenia co najmniej 2 nowych miejsc pracy przez mikro-przedsiębiorcę;
  • 24 miesiące – w przypadku utworzenia co najmniej 4 nowych miejsc pracy albo 36 miesięcy – w przypadku utworzenia co najmniej 8 nowych miejsc pracy przez małego przedsiębiorcę;
  • 24 miesiące – w przypadku utworzenia co najmniej 10 nowych miejsc pracy albo 36 miesięcy – w przypadku utworzenia co najmniej 20 nowych miejsc pracy przez średniego przedsiębiorcę;
  • 24 miesiące – w przypadku utworzenia co najmniej 40 nowych miejsc pracy albo 36 miesięcy – w przypadku utworzenia co najmniej 80 nowych miejsc pracy przez przedsiębiorcę innego niż wymienieni w punktach 1-3.
Liczymy, że zaoferowane przez Miasto rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia liczby osób zatrudnionych w mieście, jednocześnie nagradzając przedsiębiorców, którzy mimo trudności związanych z pandemią COVID-19, w dalszym ciągu planują rozwój własnej firmy i budowanie potencjału gospodarczego miasta – mówi Mariusz Rudzki z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.
Przedsiębiorcy, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji w tej sprawie mogą kontaktować się pod numerem telefonu 82 565 38 22 lub poprzez dedykowany e-mail: invest@umchelm.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA