REKLAMA
,
Nowa wystawa w bibliotece PWSZ
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Cykl obrazów zatytułowany „Emocje…” można oglądać w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Ich autorką jest chełmianka Iwonna Drozd. Polecamy!

Reklama

Artystka tworzy w technice olejnej, ale też akrylowej, akwarelowej i pastelowej. Jej obrazy są odzwierciedleniem fascynacji cudami natury, które odkrywała podróżując po świecie, emocji, jakie wywoływały one same oraz ludzie, których spotykała. Cykl obrazów „Emocje…” to próba zwizualizowania osobistych emocji o których mówi:

Czy zdarzyło Ci się choć raz w życiu zastanowić nad tym, czym są emocje? Można je zdefiniować jako „klej życia”. Są niewidzialną, ale intensywną materią, która pozwala nam rozumieć innych i być częścią rzeczywistości. Dzięki emocjom możemy śmiać się z innymi ludźmi, podziwiać ich, dać się zaskakiwać cudami życia i smucić w obliczu przykrych wydarzeń.

Biblioteka PWSZ w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Iwonny Drozd. 30 obrazów z cyklu „Emocje…” można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 30 października br. w godzinach pracy biblioteki.

***

Iwonna Hanna Drozd jest artystką związaną zawodowo i prywatnie z Chełmem. Z wykształcenia jest inżynierem ekonomiki rolnictwa. Zaczęła malować w roku 1999, kiedy została jednym z założycieli grupy plastycznej, a później Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”. Należy do Związku Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej O/Chełm, gdzie od 2008 r. pełni funkcję prezesa.
W 2013 r. na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie obroniła dyplom z malarstwa w pracowni profesora Jacka Wojciechowskiego. Artystka brała udział w wielu plenerach krajowych a także międzynarodowych. Zaprezentowała prace na 11 wystawach indywidualnych oraz na około 100 wystawach zbiorowych. Jej obrazy są w zbiorach kolekcjonerów zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie oraz Australii.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA