REKLAMA
,
Polesie. Przyroda na żywo i na fotografiach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nasza propozycja na weekend: wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego. Oprócz możliwości podziwiania przyrody, w muzeum PPN jest do obejrzenia nowa wystawa fotograficzna.

Reklama
Poleski Park Narodowy obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. To dobra okazja, by odwiedzić jubilata. Park jest otwarty dla turystów. Atrakcję stanowią urokliwe ścieżki dydaktyczne: „Czahary”, „Spławy”, „Dąb Dominik”, „Perehod”, „Obóz powstańczy”, ale także ośrodek ochrony żółwia błotnego i muzeum PPN w Starym Załuczu.
I właśnie tutaj jest do obejrzenia wystawa fotograficzna autorstwa Anny Zamojskiej. Absolwentka kieleckiego Instytutu Sztuk Pięknych nazwała ją „Śladami Polesia”.

Jak się domyślamy, to zbiór zdjęć, które powstały z pasji autorki dla przyrody i piękna Polesia. Każdy, kto kiedykolwiek próbował fotografować przyrodę wie, że to zajęcie obarczone pasmem niepowodzeń. A na jedno dobre ujęcie czeka się niekiedy miesiącami. Tym bardziej warto zobaczyć efekty pracy A. Zamojskiej. Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia.

***

Poleski Park Narodowy to jeden z mniejszych parków w kraju, bo obejmuje około 10 tys. ha, głównie bagien, torfowisk i wód. To raj dla amatorów-ornitologów, którzy chcą obserwować ptaki w ich naturalnych siedliskach. Od niedawna w poleskim krajobrazie ponownie zagościł cietrzew. Symbolem parku jest – nie bez powodu – żuraw.
Ze względu na dużą różnorodność siedlisk, wielbiciele roślin i bezkręgowców również nie będą zawiedzeni. Występują tu rośliny owadożerne, storczyki i wiele gatunków będących reliktami polodowcowymi. Park jest także ostoją łosia, żółwia błotnego, bobra i wydry.

Szczegóły znajdziecie na stronie PPN.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA