REKLAMA
,
Polesie. Przyroda na żywo i na fotografiach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nasza propozycja na weekend: wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego. Oprócz możliwości podziwiania przyrody, w muzeum PPN jest do obejrzenia nowa wystawa fotograficzna.

Reklama
Poleski Park Narodowy obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. To dobra okazja, by odwiedzić jubilata. Park jest otwarty dla turystów. Atrakcję stanowią urokliwe ścieżki dydaktyczne: „Czahary”, „Spławy”, „Dąb Dominik”, „Perehod”, „Obóz powstańczy”, ale także ośrodek ochrony żółwia błotnego i muzeum PPN w Starym Załuczu.
I właśnie tutaj jest do obejrzenia wystawa fotograficzna autorstwa Anny Zamojskiej. Absolwentka kieleckiego Instytutu Sztuk Pięknych nazwała ją „Śladami Polesia”.

Jak się domyślamy, to zbiór zdjęć, które powstały z pasji autorki dla przyrody i piękna Polesia. Każdy, kto kiedykolwiek próbował fotografować przyrodę wie, że to zajęcie obarczone pasmem niepowodzeń. A na jedno dobre ujęcie czeka się niekiedy miesiącami. Tym bardziej warto zobaczyć efekty pracy A. Zamojskiej. Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia.

***

Poleski Park Narodowy to jeden z mniejszych parków w kraju, bo obejmuje około 10 tys. ha, głównie bagien, torfowisk i wód. To raj dla amatorów-ornitologów, którzy chcą obserwować ptaki w ich naturalnych siedliskach. Od niedawna w poleskim krajobrazie ponownie zagościł cietrzew. Symbolem parku jest – nie bez powodu – żuraw.
Ze względu na dużą różnorodność siedlisk, wielbiciele roślin i bezkręgowców również nie będą zawiedzeni. Występują tu rośliny owadożerne, storczyki i wiele gatunków będących reliktami polodowcowymi. Park jest także ostoją łosia, żółwia błotnego, bobra i wydry.

Szczegóły znajdziecie na stronie PPN.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA