REKLAMA
,
Nowe fordy dla Terytorialsów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy Terytorialsi dostali nowe Fordy Ranger XLT. A to dopiero początek wyposażania formacji w nowoczesny sprzęt.

Reklama

Dziesięć nowych samochodów Ford Ranger XLT dostała 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej. Pierwsze pojazdy już trafiły do chełmskiego batalionu lekkiej piechoty.

Pierwsza partia nowych samochodów Ford Ranger XLT trafiła w tym tygodniu do jednostek wojskowych w całym kraju. Zastąpiły wysłużone pojazdy Honker, używane w wojsku od lat 90-tych.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, mówił przy tej okazji:

– Wojsko Polskie rozrasta się liczebnie, ale żeby stało na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt. Jednym z elementów tego wyposażenia są pojazdy. To kolejny przełom, jeżeli chodzi o sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy Wojska Polskiego, który wzmocni zdolności naszego wojska. Jestem o tym przekonany, że będzie dobrze służył bezpieczeństwu Polski.

Przekazane auta to dopiero pierwsza część dostaw. Formacja ma bowiem dostać łącznie ponad 600 samochodów ciężarowo-osobowych. W sumie 10 pojazdów trafi do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Docelowo zasilą one flotę samochodową wszystkich pięciu batalionów lekkiej piechoty 2 LBOT.

Odbiór pojazdów lubelscy Terytorialsi rozpoczęli wczoraj (17 grudnia). A jako pierwszy otrzymał je 24 batalion lekkiej piechoty z Chełma. W kolejnych dniach fordy trafią do batalionów w Lublinie, Białej Podlaskiej, Dęblinie i Zamościu.

Nowy Ford Ranger XLT to samochód osobowo-terenowy przystosowany do potrzeb armii. Ma wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych, zgodnie ze specyfikacją przygotowaną przez żołnierzy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA