REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nowe łodzie pograniczników
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Trzy nowe aluminiowe łodzie płaskodenne mają funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ułatwią patrolowanie granicznego Bugu.

Reklama

Łodzie marki Ultra Marine Explorer E420 już trafiły do placówek SG w Terespolu, Włodawie oraz w Hrubieszowie. Dwie będą pomagać w ochronie polsko-białoruskiej granicy, a jedna polsko-ukraińskiej.

Nowe łodzi mają 410 cm długości i 174 cm szerokości. Napędzają je silniki zaburtowe marki Mercury (moc 40 i 50 KM). Każda z łodzi ma również belkę świetlną z głośnikiem oraz urządzenie do monitorowania dna akwenu o zasięgu 40 m.

Poza patrolowaniem granicy i przeciwdziałaniu nielegalnej migracji przez graniczną rzekę Bug, łodzie będą również wykorzystywane do innych celów. Np. do przeciwdziałania zagrożeniom środowiska oraz likwidacji ich skutków na terenie województwa lubelskiego.

Zakup łodzi – o łącznej wartości 300 tys. zł – dofinansował NFOŚiGW.

Obecnie Nadbużański Oddział SG ma łącznie 17 łodzi śródlądowych. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ochraniają granicę na rzece Bug o łącznej długości prawie 400 km, ponad 171 km to granica z Białorusią, a 228 km z Ukrainą. Granica na Bugu to nie tylko granica Polski, ale również granica zewnętrzna UE.

Rating: 1.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz
 • Spokojna twoja. Dadzą sobie radę.
  Raczej w przeważającej większości przypadków pozbierają na te balie z rzeki to, czego nie chciałbyś żeby pozbierali.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Po co ?? Będą umieli tym pływać hahahha wątpię

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama