REKLAMA
,
Nowe miasta na Lubelszczyźnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W naszym regionie przybędzie miast. Od 1 stycznia 2021 r. status miasta uzyskają Goraj w powiecie biłgorajskim i Kamionka w powiecie lubartowskim.

Reklama

Od 1 stycznia 2021 r. na mapie administracyjnej Polski przybędzie 10 nowych miast, a swoje granice zmieni ponad 20 gmin. Nowe miasta pojawią się m.in. w województwie lubelskim.

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta.

W tym roku do  ministra właściwego do spraw administracji publicznej wpłynęło 37 wniosków rad gmin. Dotyczyły ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta lub zmiany nazwy gminy.

Regulacja przewiduje, że od 1 stycznia 2021 r. status miasta otrzyma w kraju łącznie 10 miejscowości. W województwie lubelskim będą to  Goraj (w powiecie biłgorajskim) i Kamionka (w powiecie lubartowskim). W ten sposób liczba miast w naszym województwie powiększy się do 50.

A ponadto miastami zostaną: Kamieniec Ząbkowicki (w powiecie ząbkowickim, w województwie dolnośląskim) Sochocin (w powiecie płońskim, w województwie mazowieckim), Solec nad Wisłą (w powiecie lipskim, w województwie mazowieckim), Wiskitki (w powiecie żyrardowskim, w województwie mazowieckim), Dubiecko (w powiecie przemyskim, w województwie podkarpackim), Wodzisław (w powiecie jędrzejowskim, w województwie świętokrzyskim), Budzyń (w powiecie chodzieskim, w województwie wielkopolskim), Koźminek (w powiecie kaliskim, w województwie wielkopolskim).

W powiecie chełmskim najmłodszymi miastami są Rejowiec i Siedliszcze. Ich status zmienił się 1 stycznia 2017 roku.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA