REKLAMA
,
Nowe pracownie twórcze w amfiteatrze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W październiku zaczną się zajęcia w nowych pracowniach twórczych w amfiteatrze w Kumowej Dolnie. Dzieci i dorosłych zapraszają pracownie garncarska i tkacka. Zapisy już ruszyły.

Reklama

W zmodernizowanym budynku przy amfiteatrze Kumowa Dolina powstały nowe pracownie twórcze. Dzięki nim obiekt będzie funkcjonował przez cały rok.

Przy maszynie

Jako pierwsza ulokowała się tam pracownia krawiecka. Wiosną poszły w ruch nowoczesne maszyny, które miasto kupiło na wyposażenie pracowni, a pracownicy szyli maseczki ochronne. Projekt jednak zakładał od początku, że pracownia służyć będzie przede wszystkim mieszkańcom miasta, by twórczo i ciekawie spędzali wolny czas.
Pierwsze zajęcia ruszą w październiku. W pracowni będzie można poznać tajniki projektowania odzieży, tkania gobelinów, tradycyjnego haftu czy modnego dziś patchworku. W bogato wyposażonym warsztacie uczestnicy będą mieli do dyspozycji m.in. maszyny do szycia z hafciarką i programem do haftowania, maszyny stołowe i przemysłowe, ploter do tkanin, regulowane manekiny, generator pary, stół prasowalniczy, miary krawieckie oraz wszystkie niezbędne drobne narzędzia i akcesoria.

Zajęcia zaplanowano zarówno dla dzieci i młodzieży od lat 7 – w poniedziałki 16:30 – 18:30, jak i dla dorosłych – w poniedziałki 18:30 – 20:30.

Więcej informacji uzyskacie w recepcji Chełmskiego Domu Kultury, pod nr tel 512 786 220, lub e-mail eliza.kalman@chdk.chelm.pl.

Na kole garncarskim

Także w październiku ruszą zajęcia w pracowni garncarskiej. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież od lat 7 w piątki godz  16:30 – 18:00, a dorosłych w piątki godz. 18:00 – 20:00.

Garncarstwo ma w naszym regionie bogatą i odległą tradycję. Żeby wspomnieć choćby jeden z najstarszych ośrodków garn­carskich w Polsce czyli ten w pobliskim Pa­włowie.
Podczas zajęć w Kumowej Dolinie uczestnicy poznają te tradycje. Ale także właściwości różnych rodzajów gliny, procesów jej obróbki i zdobienia. Będzie okazja samodzielnego wykonania różnych przedmiotów glinianych z wykorzystaniem różnych metod i technik, w tym oczywiście tej najbardziej „widowiskowej” czyli na kole garncarskim.

Więcej informacji uzyskacie w recepcji Chełmskiego Domu Kultury, pod nr tel. 512 786 220, lub e-mail eliza.kalman@chdk.chelm.pl

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA