REKLAMA
,
Nowe pracownie twórcze w amfiteatrze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W październiku zaczną się zajęcia w nowych pracowniach twórczych w amfiteatrze w Kumowej Dolnie. Dzieci i dorosłych zapraszają pracownie garncarska i tkacka. Zapisy już ruszyły.

Reklama

W zmodernizowanym budynku przy amfiteatrze Kumowa Dolina powstały nowe pracownie twórcze. Dzięki nim obiekt będzie funkcjonował przez cały rok.

Przy maszynie

Jako pierwsza ulokowała się tam pracownia krawiecka. Wiosną poszły w ruch nowoczesne maszyny, które miasto kupiło na wyposażenie pracowni, a pracownicy szyli maseczki ochronne. Projekt jednak zakładał od początku, że pracownia służyć będzie przede wszystkim mieszkańcom miasta, by twórczo i ciekawie spędzali wolny czas.
Pierwsze zajęcia ruszą w październiku. W pracowni będzie można poznać tajniki projektowania odzieży, tkania gobelinów, tradycyjnego haftu czy modnego dziś patchworku. W bogato wyposażonym warsztacie uczestnicy będą mieli do dyspozycji m.in. maszyny do szycia z hafciarką i programem do haftowania, maszyny stołowe i przemysłowe, ploter do tkanin, regulowane manekiny, generator pary, stół prasowalniczy, miary krawieckie oraz wszystkie niezbędne drobne narzędzia i akcesoria.

Zajęcia zaplanowano zarówno dla dzieci i młodzieży od lat 7 – w poniedziałki 16:30 – 18:30, jak i dla dorosłych – w poniedziałki 18:30 – 20:30.

Więcej informacji uzyskacie w recepcji Chełmskiego Domu Kultury, pod nr tel 512 786 220, lub e-mail eliza.kalman@chdk.chelm.pl.

Na kole garncarskim

Także w październiku ruszą zajęcia w pracowni garncarskiej. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież od lat 7 w piątki godz  16:30 – 18:00, a dorosłych w piątki godz. 18:00 – 20:00.

Garncarstwo ma w naszym regionie bogatą i odległą tradycję. Żeby wspomnieć choćby jeden z najstarszych ośrodków garn­carskich w Polsce czyli ten w pobliskim Pa­włowie.
Podczas zajęć w Kumowej Dolinie uczestnicy poznają te tradycje. Ale także właściwości różnych rodzajów gliny, procesów jej obróbki i zdobienia. Będzie okazja samodzielnego wykonania różnych przedmiotów glinianych z wykorzystaniem różnych metod i technik, w tym oczywiście tej najbardziej „widowiskowej” czyli na kole garncarskim.

Więcej informacji uzyskacie w recepcji Chełmskiego Domu Kultury, pod nr tel. 512 786 220, lub e-mail eliza.kalman@chdk.chelm.pl

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA