REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nowe studia w PWSZ
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Bezpieczeństwo wewnętrzne to nowy kierunek studiów, które oferuje PWSZ w Chełmie. Rekrutacja się rozpoczęła.

Chełmska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa właśnie dostała zgodę ministerstwa na prowadzenie kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Chętni, którzy chcieliby dołączyć do grona studentów tego kierunku, powinni się spieszyć, zajęcia rozpoczynają się 1 października. Studia są bezpłatne.

– Postanowiliśmy uruchomić Bezpieczeństwo wewnętrzne, ponieważ wiemy, że jest to jeden z bardzo pożądanych przez rynek pracy kierunków. Zapewnienie bezpieczeństwa ludzi, państwa, infrastruktury i środowiska, stanowi współcześnie coraz większe wyzwanie. Nabiera ono szczególnego charakteru na terenach przygranicznych. Dziedzina ta wymaga przygotowania wysokiej klasy specjalistów, którzy mogliby podjąć działania na różnych poziomach organizacji i realizacji przedsięwzięć z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Środowisko zawodowe i przyszli pracodawcy oczekują, że absolwenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne zdobędą wiedzę niezbędną dla kierowników niższego i średniego szczebla oraz doradców i specjalistów w zakresie kompleksowego i zintegrowanego rozwiązywania problemów bezpieczeństwa – mówi rektor uczelni, dr hab. Arkadiusz Tofil.

Na kierunku kształceni będą przyszli pracownicy  administracji samorządowej, zespołów reagowania kryzysowego, jednostek organizacyjnych podmiotów gospodarczych zajmujących się ochroną informacji, jednostek straży granicznej, więziennictwa, policji, straży miejskiej, firm z branży ochrony osób i mienia oraz organizacji i podmiotów zajmujących się bezpieczeństwem obywateli.

Zainteresowani studiami na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne mogą uzyskać dodatkowe informacje w Instytucie Matematyki i Informatyki (ul. Pocztowa 54a, bud. C) lub pod numerem telefonu: 82 562 11 24.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • doc, zgadzam się. Guzik a nie porządany kierunek. Chyba, że mówimy o cyberbezpieczeństwie, ale w chełmie nie znajdzie się odpowiednia kadra.

  No votes yet.
  Please wait...
 • A miała to być szkoła zawodowa z tego co wiem to po bezpieczeństwie wewnętrznym ludzie pracują głównie w Biedronce na kasie 😉
  no można jeszcze amatorsko w obronie terytorialnej 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • ja wolałem jednak na studia uciec gdzieś dalej, w dzisiejszych czasach można znaleźć spokojnie kierunek taki jak bezpieczeństwo wewnętrzne na jakiejś fajnej prywatnej uczelni, dorobić sobie trochę i się usamodzielnić, ja poszedłem na wsb, bo jest szansa na stypendium, ale jest sporo spoko miejsc 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *