REKLAMA
,
Mamy nowego Komendanta Straży Miejskiej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zbigniew Grochmal jest nowym komendantem Straży Miejskiej w Chełmie. Były komendant chełmskiej policji, teraz nadzorować będzie pracę funkcjonariuszy municypalnych.

Pod koniec kwietnia miasto ogłosiło nabór kandydatów na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Chełmie. W tym tygodniu konkurs został rozstrzygnięty. Wygrał go Zbigniew Grochmal. Jak czytamy w uzasadnieniu wyboru:

Reklama

Kandydat spełnił wszystkie wymogi formalne i merytoryczne (…). W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się bardzo dobrą znajomością ustawy o strażach gminnych, kodeksu wykroczeń oraz kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Zaprezentował się jako osoba opanowana, komunikatywna i dobrze zmotywowana do pracy.

Nowy komendant całe życie zawodowe przepracował w policji. Służbę rozpoczął w 1990 roku w Chełmie. Później trafił do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, gdzie pokonywał kolejne szczeble kariery. W 2009 roku wrócił do rodzimej placówki, tym razem jako jej szef. w 2015 roku przeszedł na emeryturę. Jego hobby to narciarstwo i wędkarstwo.

Zdjęcie: Policja Lubelska.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pogratulować Panu Komendantowi. Tylko chciałem zwrócić uwagę na przywileje emerytalne Policji, ale też i innych służb. Gdzie po kilkunastu latach pracy można w zasadzie odejść na emeryturę, a emerytura to przecież coś, co się otrzymuje, gdy nie można być aktywnym zawodowo. Natomiast Pan komendant jest aktywny zawodowo i słusznie, bo takie postawy się ceni. Złe są przywileje emerytalne, bo są drogie i płacone z podatków współobywateli, bo przecież w ciągu kilkunastu lat życia zawodowego w Policji, nie można odłożyć na swoją emeryturę, którą pobiera się często 2x dłużej niż wynosiła aktywność zawodowo. Ważne, aby obywatele mieli tego świadomość. I nie jest to aluzja do Pana Komendanta, tylko do złego systemu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA