REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie rozpoczęły nowy rok pod nowymi rządami.

We wszystkich trzech spółkach miejskich stanowiska prezesów objęły nowe osoby.

Jedną z bogatszych spółek komunalnych czyli MPGK kieruje teraz Marcin Czarnecki. Czarnecki do tej pory był prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Chełmie.

Nowego prezesa ma też PUM – miejska spółka, która z kolei generuje cały czas straty. Po odejściu Mariana Tywoniuka, jego miejsce zajął Rafał Bukowski. Bukowski był chełmskim radnym w kadencji 2002-2006, będąc wówczas członkiem Ligi Polskich Rodzin. W kolejnych wyborach ubiegał się o reelekcję z różnych list, ale bezskutecznie. W wyborach samorządowych 2018 roku wystartował do sejmiku województwa lubelskiego z listy partii Korwina „Wolność w Samorządzie”, ale też bez sukcesu. Przez ostatnie 16 lat pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej jako specjalista do spraw ochrony środowiska.

Z kolei fotel prezesa w MPRD w Chełmie objął mniej znany chełmianom Andrzej Serafin. Serafin do tej pory pracował w Hrubieszowie, w Rejonie Dróg Wojewódzkich.

Jako pierwsze o zmianach w chełmskich spółkach komunalnych poinformowało Bon Ton Radio.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Z tego co widać i słychać to ta Wspólnota z Trubakowskiej, która zbierała wszystkie podlosci od takich -ixi, itd…….otworzyła puszkę pandory i teraz się wylewa.Przez.rok ta garstka ludzi walczyła tylko o swoje pieniądze a Tywoniuk ich OKRADAŁ wraz z p.Fisz i tymi , którzy sa butni i umieja tylko kraść. Pobory jak Tywoniuk, emeryci na pelnych etatach zarabiali drugie tyle zatrudniali swoja rodzinę do przeglądów i nie tylko.Kradli, kradli, kradli.Tywoniuk robil z uczciwych ludzi wariatów/ bo na zebraniach umiał omotac ludzi tak jak chciał/ a Ci , ktorzy nie maja pojecia o niczym wiwatowali mu.Wstyd tym, którzy nie umieja patrzec w lustro i przyznac sie do popelnianych błędów. GRATULACJE TYM KTÓRZY TO WSXYSTKO ZAPOCZATKOWALI I NIE ODPUSCILI

  No votes yet.
  Please wait...
 • Współczuję p. Prezesowi Bukowskiemu, że podjął się,, naprawy PUM,, to jest wprost niewiarygodne, że tacy aroganci
  od lat zarzadzali, brali pensje i trwo
  nili ludzkie pieniądze… Co teraz mają do powiedzenia ci, którzy wylewali kubly pomyj na tych którzy dopominaja się o swoje?
  Ogolocono wspólnoty z pieniędzy i
  jeszcze do tego teraz wynika, że nie
  opłacane były należności za media
  i inne należności….. A gdzie byli
  ludzie nadzorujacy pracę i funkcjonowanie tej spółki..
  Ci ludzie powinni ponieść konsekwencje służbowe i karne.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Tyle oczekiwań i co????? I nic ciekawego!! Zamienił stryjek
  siekierke na kijek!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Widać moc wpływów radnego Mirosława Cz.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *