REKLAMA
,
Nowi Terytorialsi już po przysiędze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przysięgę wojskową złożyło w sobotę 49 ochotników. W ten sposób zasilili szeregi pięciu batalionów wchodzących w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Reklama

W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, przysięga odbyła się w Lublinie bez udziału gości i lokalnej społeczności, a jedynie w wąskim gronie najbliższych członków rodziny.

Żołnierze, którzy 18 lipca zasilili szeregi 2 LBOT to mieszkańcy naszego regionu – uczniowie, studenci, osoby pracujące w różnych zawodach. Połączyła ich chęć sprawdzenia swoich sił, zdobycia wojskowych kompetencji, a przede wszystkim chęć służenia społeczności, z której się wywodzą.

Mundur to nie tylko wygląd, to przede wszystkim ciężka praca fizyczna i psychiczna, trzeba być bardzo zdyscyplinowanym, podporządkowanym i działać w grupie – powiedziała tuż po przysiędze szer. Emilia Sadowska, uczennica technikum.

Natomiast szer. Tomasz Bańczorowski, pracujący na co dzień jako urzędnik, dodał:

– Od dziecka interesowałem się wojskiem oraz mundurem, tak też zostałem wychowany. W tym roku podjąłem studia podyplomowe na Akademii Sztuki Wojennej i to też zmotywowało mnie do założenia munduru, jak również chęć spróbowania, czy podołam.

Była to pierwsza przysięga lubelskich Terytorialsów po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią i 25 w historii 2 LBOT. Ceremonia po raz pierwszy została zorganizowana na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70 w Lublinie. Tutaj po wakacjach 2 Lubelska Brygada OT będzie miała swoją siedzibę.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA