REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nowi żacy już po ślubowaniu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

„Ślubuję uroczyście, że będę wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy i rozwoju własnej osobowości (…)” – taką obietnicę złożyli dzisiaj studenci pierwszego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. 1 października br. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018.

Jedno z największych świąt w uczelnianym kalendarzu miało wyjątkowo uroczystą oprawę. Nie obyło się też bez miłych niespodzianek. Nowy rok akademicki rozpoczął się od mszy św. w bazylice na Górce w intencji studentów i całej społeczności akademickiej PWSZ. Po niej, uczestnicy przeszli do budynku przy ul. Wojsławickiej, gdzie odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku czyli symboliczne włączenie w poczet studentów.

Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej PWSZ, złożył sprawozdanie z działalności Uczelni za miniony rok. Najbardziej cieszy go rozwijająca się współpraca szkoły z różnymi branżami gospodarki, m.in. lotnictwem i przemysłem precyzyjnym. Dumą uczelni jest też niesłabnące zainteresowanie studiami inżynierskimi w Chełmie. Tylko w tym roku grono przyszłych inżynierów zasiliło ponad 400 nowych studentów z całego kraju.

Studenci, którzy od nowego roku akademickiego przygotowywać się będą do opanowania umiejętności lotniczych, także złożyli ślubowanie, że będą m.in. kształcić umysł i charakter do odpowiedzialnej pracy zawodowej.

Jedną z milszych niespodzianek podczas inauguracji było wystąpienie przedstawicieli Enter Air – największej w Polsce czarterowej linii lotniczej. Firma wysoko oceniła dotychczasową współpracę z chełmską uczelnią, poziom kształcenia pilotów, po czym ogłosiła, że ufundowała trzy roczne stypendia, w wysokości 500 zł miesięcznie każde, dla wyróżniających się studentów Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa.

Wykład inauguracyjny  wygłosił prof. Aleksander Bobko, sekretarz stanu w MNiSW.  Mówił o wartości wykształcenia, odwołując się do największych umysłów starożytnego świata, m.in. do Platona, według którego dążenie do mądrości czyni ludzi podobnymi do bogów.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*